Herbalife vaarallisia tuotteita

Olen todella huolissani terveyteni suhteen.
Olen yksi niistä sadoista tuhansista suomalaisista, jotka ovat käyttäneet ko. tuotteita.
Katselin juuri 45 minuuttia ohjelmaa.
Siellä oli puhumassa yksi Suomen maksa-asiantuntijoista.
Hän suhtautui epäillen Herba-tuotteisiin.
Herbalife skandinavia-johtaja ei kyllä vakuuttanut minua.
Menen heti ensitilassa tutkituttamaan maksani.
Suosittelen muillekin herbatuotteiden käyttäjiä tekemään samoin
5408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Gnld valmistamaa joka on terveellistä laihduttajalle,hakkaa herpat mennen tullen,olen
jo 11 vuotta käyttänyt kyseisen firman tuotteita

Äänestä

Jos epäilet niin mene ihmeessä, ja kerro myös mikä oli maksasi kunto. Sama tapahtui viimeksi vuonna 2000, silloin oli samanlainen polemiikki Herbasta, kaikki kävi tutkimuksissa, mitään epäilyttävää ei löytynyt. Älä pelkää.

Äänestä
  • Tuollaista terveydellistä katastrofia koska ne
    on tutkittuja tuotteita

    Äänestä

  • Ei tapahdu kirjoitti:

    Tuollaista terveydellistä katastrofia koska ne
    on tutkittuja tuotteita

    Yhtä kaikki verkostomarkkinointia se goldenikin on. Lienee viisainta ostaa yleisesti saatavilla olevia ja edullisempiakin tuotteita.

    Äänestä

Olen 70-luvulta asti saanut vaivoihini apua luontaistuotteista, joten en ole edes ensimmäistä antibioottikuuria tarvinnut. Kiitos luontaistuotteiden ja homeopaattisten tuotteiden.
Nyt on asetettu nämä Herbalife- tuotteet kyseenalaisiksi. Itselläni ei ole ollut käytössä kyseiset tuotteet (käytän FitLine:n ravintolisiä, jotka ovat nestemäisiä), mutta lääketehtaat tekevät bisnestä ja saavat näyttämään tulokset, tottakai omaan bussiin. Lääkkeitten sivuvaikutukset ovat niitä, jotka voivat viedä hengen. Äitini söi sydänlääkettä, jonka sivuvaikutukset olivat 12 x A 4 arkilla: Valoherkkyytä silmissä, sinipunervaa väriä raajoissa, huonoa, oksettavaa oloa, kilpirauhastutkimuksia sekä maksahäiriöitä. Eipä tällaisiin lääkkeisiin puututa, joilla on näin kauheita sivuvaikutuksia.
Liian paljon ihmisiä kuolee lääkkeitten sivuvaikutuksiin, joista ei puhuta. Ravintolisät ovat elin tärkeitä tänä päivänä, jolloin emme saa ruoasta niitä ravintoaineita, jotka Luoja on alun perin tarkoittanut.Tänä päivänä ei ole sapattilepoa eikä vuoroviljelyä, jotka auttaisivat ravintoaineiden saamiseen, joten vitamiinit ja kivennäisaineet on joka tapauksessa saatava vaikkapa HerbaLifen tai FitLine:n kautta. Eivätkä varmasti ole vaaraksi kuten Lääketehtaitten lääkkeet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut laihduttaja kirjoitti:

Olen todella huolissani terveyteni suhteen.
Olen yksi niistä sadoista tuhansista suomalaisista, jotka ovat käyttäneet ko. tuotteita.
Katselin juuri 45 minuuttia ohjelmaa.
Siellä oli puhumassa yksi Suomen maksa-asiantuntijoista.
Hän suhtautui epäillen Herba-tuotteisiin.
Herbalife skandinavia-johtaja ei kyllä vakuuttanut minua.
Menen heti ensitilassa tutkituttamaan maksani.
Suosittelen muillekin herbatuotteiden käyttäjiä tekemään samoin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu