ässämaanikot tervetuloa

mun pokeri huoneeseen

Olen teidän avulla tehnyt tänä vuonna ainakin tonnin rahaa. Te olette sitten kivoja. Oli kädessä ässä ja mitä vaan, vaikka 2o, niin te ootte mukana. Ja minä poika vien potin ihan lumiukoilla vaan. Kerta toisensa jälkeen. Jatkakaa.

3

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • The Rat

      A2o on ihan hyvä käsi. Tilanteesta riippuen... Tietysti voittaa esim. K9o -käden aika harvoin ja Axo -käden vielä harvemmin, mutta silti.

      Jos 2-3 pelaajan pöydässä pääsee blindilta halvalla mukaan, niin miksei katsoisi floppia. Ja jos flopissa on ässä, on aika todennäköisesti kädessä parhaat laput siinä vaiheessa.

      Tietysti... Jos joku osoittaa että kädestä löytyy jotain pelattavaa, on arvioitava mitä siellä on ja kannattaako itse lyödä. Tappiota tulee jos on väärässä, voittoa jos on oikeassa. Kai se on sitä taitoa, mistä aina silloin tällöin puhutaan.

      Mutta pelaa sinä vain prosentteja. Sillä tavalla voittaa kyllä pahimmilta fisuilta rahat pois, ja niitähän taitaa olla 80-90% mikropöytien pelaajista. :)

      • henneri

        A2o hyvä käsi? niinkö? Full ringissä sillä ei kannata maksaa ikinä. Jos tosiaan pelailee 2-3 hengen pöydässä niin sitten ihan kohtalainen mutta en ikinä kyllä maksaisi edes suittareina jos tietäisin että vastassa on lumiukot.


      • The Rat
        henneri kirjoitti:

        A2o hyvä käsi? niinkö? Full ringissä sillä ei kannata maksaa ikinä. Jos tosiaan pelailee 2-3 hengen pöydässä niin sitten ihan kohtalainen mutta en ikinä kyllä maksaisi edes suittareina jos tietäisin että vastassa on lumiukot.

        A2s on full ringissä todella kova käsi, silloin kun natsaa... Eli jos pot oddsit ovat omalla puolella, niin totta kai. Salettiväri voittaa aika usein, tietysti varovaisemmin jos pöydässä on parit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1191
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1184
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1064
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1018
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      985
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      747
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      54
      646
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      642
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe