Heip, aateltiin ostaa vauvalle sitteri/bouncer/keinu. Fisher Pricella on aquarium wonders yms.keinuja.Onko kokemuksia? Vauva viihtyy musiikin ja keinunnan kanssa? 3kk vanhan koko ajan kanteleminen vie ajan kaikelta muulta kun noita uniakaan vauvalla ei niin kauheasti tule nappailtua.
sitterigallup
3kk
3351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on hyvä ja se keinuu.
Jos teillä on matkarattaat, laita lapsi niihin ja siirrä mukanasi aina minne menetkin. Niihin voi myös kiinnittää roikkuvia leluja yms. lapsen iloksi. Lapsi saa olla lähelläsi, mutta sinun ei tarvitse koko ajan roikottaa häntä sylissäsi.
Jos ei auta, osta kantoliina. Neliöliinaa suosittelen aloittelijalle tuon ikäisen kanssa. Siinä riittää kanotvälinettä niin pitkäsi aikaa kun lasta tarvii yleensä missään kantaa.
Concord Rio Sitteri on ehdottomasti upein ja tyylikkäin. Siinä on kantohihnatkin mistä sitä voi kantaa huoneesta toiseen lapsen istuessa sitterissä.