Levyn eheytyksen yhteydessä löytyi Outlook expressistä virhe ja se sitten jäljitettiin, mutta nyt kävi niin, että sieltä taisi lähteä joku vähän tärkeämpi juttu samalla koska office ei toimi ollenkaan herjaa vaan jotain korjaus juttua kun ilmoitta, että ei voida todentaa...Officea ei saa edes lisää/poista sovelluksen kautta poistettua, että sais asennettua uudelleen...kysymyksessä on Office 2003, ja käyttis Winkka Home.
Osaisiko
Joku auttaa
2268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aina, kun kyse on jostain virheilmoituksesta, tulisi kyseinen ilmoitus myös kertoa. Pelkän kuvauksen perusteella asiaa on kovin vaikea ratkaista.
Virheilmoitukset voi usein kopioida ja liittää viestiin, painamalla Ctrl c - näppäimiä virheilmoitus ikkunassa (dialogissa), ja liittämällä ilmoitus painamalla Ctrl v - näppäimiä.
Jos tämä ei onnistu eli tekstiä ei tule näkyviin liittämisen jälkeen, ilmoituksesta voi ottaa kuvankaappauksen painamalla Alt Printscrn - näppäimiä. Sen jälkeen kuva liitetään johonkin kuvankäsittelyohjelmaan ja lähetetään vaikka http://www.aijaa.com palveluun. Palvelusta saadun linkin voi sitten liittää viestiin.
Windows Vistassa olevalla leikkaustyökalua käytettäessä kuvaa ei tarvitse tallentaa kuvankäsittelyohjelmaan.
Miten se voi vaikuttaa Officeen, kun Outlook Express ei ole Officea? Officesi mukana on tullut Outlook 2003.
Jos Officen yrittäisi asentaa uudelleen, vanhan päälle? Ennen kuin teet niin, niin odota muilta viisaammilta kommenttia tähän.