Käytös chateissa

Olen päivittäin chateis ja ihmettelen suuresti chattikäyttäytymistä.
Miks miehet vonkaa seksiä joka paikassa?
Pidettäs mm. kaupunkichatit keskustelua varten ja olis tosi kiva ett kun mies ottaa yhteyttä niin ensimmäinen kysymys ei olis,"mitä sulla päällä ja millasesta seksistä pidät" tyyliin.
Sexbaarit sitä varten!
111462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kirjoitti MIES

Äänestä

Onko chat vain ja ainoastaan seuranhakua varten?
Kokemukseni on aivan sama kuin keskustelun avaajalla!!! Tyrmäävä! Törkeydessään.
Missä on/onko yleensäkään jotain chatin kaltaista jossa vois livenä jutella??????????

kyselee
uusi täällä

Äänestä
  • Kokeile Äidit ja Isät, Huuhaa tai Ajanviete/Kahvila huoneita. Vähemän ihmisä, mutta ilmapiiri rento ja mukava. Niissäkin vakiokävijänsä, mutta aina ovat mukaan juttuun ottaneet kun olen sinne mennyt. Eikä kukaan tule vonkaamaan punasille koskaan.

    Äänestä

...jäi vaivaaman ,että mitä sinulla sitten on päälläsi tuota kirjoittaessasi?

Äänestä

Kyllä me naiset olemme olleet suosiollisia niille vonkauksille, siitä se on lähtenyt.

Minulle sanoi, eräs tuttu mies, joka käy chatissa, että siellä on eräät nikit, jotka haluavat vain puhua seksistä. Niinpä heitä ei koskaan näy mm.ylenkeskusteluissa.

Itse me olemme itsellemme kuopan kaivaneet.

Äänestä

Entäpä sitten eräät naiset, jotka ovat itse pettämässä omaa miestään ja etsivät netistä hyvännäköistä gigoloa seksikaverikseen. Eräs jonka nimimerkki oli aikanaan cornicopia. Ei häntä pärstäni miellyttänyt, mutta ei hän kyllä itsekään mikään kaunotar ollut. Ei sinne päinkään.

Äänestä
  • Älkää te miehet menkö halpaan chätis.Ei siell paljo oo oikeasti NAISIA, vaan naiseksi tekeytyviä miehiä,sen nyt varmaan on aika moni jo kokenutkin.8voisin luetella joitakin nikkejä mutt parenpi ku itte koette ja viisatutte)
    Monta kertaa kuvat on otettu netistä,jos käyttää paljon nettiä niin saattaapi tietyltä sivuilta törmätä samaan tai muokattuun kuvaan.
    Chättijuttuja ei kannata ottaa tosissaan,en mää ainakaan.
    Onko miehet sittenkin pikkasen....

    Äänestä

Samaa mietin tuossa, että onko tämä chat nyt sitten vaan tällainen seksikanava. Joskus, kun on yksin pitkän illan, olisi kiva jutella niitä näitä,mutta ei... aina kääntyy seksiin,joka ainoalla tyypillä. Mites näitä linjoja sitten vahdittiinkaan? No, privaatti on privaatti tietenkin....
Ymmälläni olen tästä ihmisten sekoilusta...

Äänestä
  • Joka kerta kun tulee chattiin, on heti monta miestä vonkaamassa. Ei siellä mitään normaalia keskustelua voi harrastaa, joten ei ole mikään ihme jos sinne jää vaan ne naiset jotka alapään asioista haluaa puhua ja sillä sitten luovat sen käsityksen miehille, että se on ihan ok.

    Äänestä

  • kyllästyin kirjoitti:

    Joka kerta kun tulee chattiin, on heti monta miestä vonkaamassa. Ei siellä mitään normaalia keskustelua voi harrastaa, joten ei ole mikään ihme jos sinne jää vaan ne naiset jotka alapään asioista haluaa puhua ja sillä sitten luovat sen käsityksen miehille, että se on ihan ok.

    tiukka linja päälle!
    Jos joku outo tulee privaan vaikka vain moikkaamaan, voi heti laittaa ruksin, ja siihen loppuu sekin.
    Omasta itsestä se on kiinni jos antaa niiden alkaa kyselemään karvoituksen pituutta ymv yäk

    Äänestä

sen kun jättää vastaamatta ja pistää ruksin.

ei sen takia kande hermojansa menettää kirjoittaja pieni ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


semmosta... kirjoitti:

Olen päivittäin chateis ja ihmettelen suuresti chattikäyttäytymistä.
Miks miehet vonkaa seksiä joka paikassa?
Pidettäs mm. kaupunkichatit keskustelua varten ja olis tosi kiva ett kun mies ottaa yhteyttä niin ensimmäinen kysymys ei olis,"mitä sulla päällä ja millasesta seksistä pidät" tyyliin.
Sexbaarit sitä varten!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu