Goa, Maaliskuun lämpötilat?

Läkähtyykö

Maaliskuun lämpätilat, onko silloin tukahduttavan kuuma vai tuuleeko siellä sopivasti vai räimittääkö aurinko koko päivän täydeltä terältä?

6

2282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anna I

      ei mielestäni ole koskaan liian kuuma, niin kuin ei missään muuallakaan Intian merenrantakohteissa, sillä mereltä tuulee aina virkistävästi. Vastaus tietysti riippuu ihan siitä, minkä kukakin kokee liian kuumaksi...

      • lima odottaa

        on aina. Kerran oltiin helmi-maaliskuun vaihteessa, ja silloin oli kyllä TOSI kuumaa. Lähempänä 40 koko ajan. Eräs seurueestamme sai jonkinlaisen auringonpistoksen, ja muutama päivä pilalla sen takia. Juominen siellä erittäin tärkeää!! Paikoitellen tuuli voi vilvoittaa, mutta etäämpänä rannasta ei niinkään.


    • lämpötilat

      35-40 astetta

      sopiva valkoihoiselle

      hauskaa matkaa

    • viime maaliskuussa

      Olin viime maaliskuussa Goassa ja melko kuuma oli koko ajan.
      Viikko sitten palasin Goasta ja sää oli vuodenaikaan nähden melko kuuma ja ensimmäisenä päivänä satoi vettäkin ihan reippaasti!

      • riittää

        Olimme viimeeksi tammi-helmikuun Goalla. Tammikuun alkuviikot olivat tosi miellyttäviä ilmoiltaan. Yölläkin saattoi nukkua ilman ilmastointia. Helmikuussa sitten lämpeni reilusti ja silloin tuntui jo tukalalta. Kyselimme paikallisilta onko tämä normaalia ja he olivat sitä mieltä, että tammikuu ja helmikuun alkupuoli ovat parhaita lomailukuukausia pohjoismaalaisille, mutta sen jälkeen kyllä yleensä lämpenee ja ilmasto muuttuu kosteammaksi kevättä kohden mentäessä. Tällä perusteella uskoisin, että maaliskuussa saattaa olla jo hieman tukalaa.
        Me kyllä pidimme ilmastosta ja maasta muutenkin, vaikka alkuun tuntui, että mitenkähän siihen erilaisuuteen sopeutuu. Seuraava matkamme suuntautuu etelä-Goaan tai Keralan seudulle.
        Hyvää matkaa vaan teille toivottelevat myös Intiafanit.


    • niina vm-59

      No nythän löyty vastaus mun kyssäriin - on se Google vaan hyvä - kyselin jossain foorumilla Goan lämpötilaa maaliskuussa :) *mitä lämpimämpi sitä parempi*

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1359
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      808
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      123
      692
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe