Huomasin tuossa baarissa ollessani, että porukka ryntäsi heti tanssilattialle kun tuli tämä biisi, eli näyttäs olevan aikas suosittu täysikästenkin piirissä, esimerkiksi Rihannan don´t stop the music ei tälläistä suosioo lainkaan saavuttanut =)
Gimme more!! ;D
Kertokaahan muutkin mielipiteitä kyseisestä biisistä =)
Britney: GIMME MORE -
6
374
Vastaukset
- Hutaistu.
Kyllä huomasi, ettei Britu ollut täydessä kunnossa tekemään uutta musaa tai ollut inspiraatiota. Olkoot, vaikka kuinka tanssibiisi, mut ei siltikään.
Britneyn ensimmäiset biisit ovat parhaita. Ja sit Madonnan kanssa tehty In the Zone. Siinä Britney ite laulaa ja kuulostaakin laululta, ettei ole "muka-seksikästä" ähkyntää.- esim. oops I did
it again ja baby one more time. Kyllä on jo aika muuttaa musiikkimakua aikuisempaan eli tanssittavaan musiikkiin eikä enää noita "kehtolauluja" :D
Sori, mut tota mieltä oon.
Hänen musiikista ite aloin tykätä Britney - levyn jälkeen, ja siinä oon samaa mieltä kanssasi että In the Zone on parhaimpia. Esim. uudesta levystä Radar ja Piece of Me on just huippuja (Gimme Moren lisäksi)!
- ...
Tää Britneyn uusin levy on hyvä, kuuntelen sitä mielelläni mutta silti ne ekat albumit (Baby one more time ja Oops i did it again) voittaa tän uusimman mennen tullen. Eli tykkään paljon Britneyn uusista biiseistä mutta vanhoista silti paljon enemmän.
Mun mielestä Britneyn huonoin albumi on In the zone, tosin on sitäkin joskus ihan kiva kuunnella. Parhaat biisit In the zonelta on Everytime, Shadow ja Brave new girl ja kyllä niitä muitakin biisejä kuuntelee :)
Paras albumi on sitten Baby one more time tai Oops i did it again, en osaa päättää kumpi. Molemilla levyillä on aivan valtavan loistavia biisejä, kuten Baby one more time, (You drive me) crazy, Sometimes, Born to make you happy, I will be there, From the bottom of my broken heart, Oops i did it again, Stonger, Lucky, Don't let me be to last to know, Can't make you love me, What u see (is what you get)...
Britney on kans tosi hyvä levy mut ei ihan niin hyvä kuitenkaan kuin nuo kaks ekaa.. Overprotected on sen paras biisi ja I'm not a girl, not yet woman on kans tosi ihana ja kaikki muutkin biisit on hyviä :)
Tästä uusimmasta levystä voisin sanoa että kaksi parasta biisiä on Ooh ooh baby ja Everybody (niin mulla on Japanin versio levystä, jossa on bonus-biisejä). Kaikki muutkin levyn biisit on kyllä hyviä :)
Sori, nyt meni vähän aiheen vierestä, mutta eipä kai haittaa ;D
Vastaus kuitenkin alkuperäiseen kyssään on että Gimme more on mustakin hyvä biisi, ei parasta Britneytä mut hyvä kuiteski =)- on Japanin versiossa?
Itselläni on vain se tavallinen versio ja olisi mielenkiintoista tietää...
- ...
on Japanin versiossa? kirjoitti:
Itselläni on vain se tavallinen versio ja olisi mielenkiintoista tietää...
Neljä kappaletta; Everybody, Get Back, Outta This World ja Gimme More -remix..
- koko tuotanto
Yksi kuunneltava biisi, Oops i did it again, britnillä oli, ja sekin vain ja ainoastaan "Pedo" videon takia. Loput tuotannosta täyttä p*a!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2277550
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s454990- 594772
- 753438
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko162015Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗301890- 311829
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441677- 371609
- 1481357