Paljonko olette varanneet rahaa kahden viikon matkalle?
Ollaan menossa RIUn hotelliin joten juomista ja ruuista ei tarvi maksaa hotellissa. Varmasti käydään myös muualla syömässä.
Ollaan ajateltu et 100€/päivä eli 1400€. Meitä on lähdössä kaks aikuista.
Paljonko rahaa 2 viikon matkalle
6
2850
Vastaukset
- Tuhlaajana
On kyllä helppo olla! Minä en toisaalta koskaan kysy muilta millä rahalla tulee toimeen, olen sen jostain kumman syystä aina itse osannut harkita.????????
- mielestäs
asiallinen kommentti?
Nämä ovat siis KESKUSTELUpalstoja... Keskusteluun kuuluu kysyminen, vastaaminen ja kertominen. Kaiva herneet nenästäsi ja ota iisisti. Et kai tavallisessa nenäkkäin tapahtuvassa keksustelussakaan tuolla tavalla möhkäile??!!
- se riippuu
siitä kuinka paljon ostatte näitä retkiä?
Ne on aika kalliita, joten niihinhän sitä rahaa pääosin kuluu.
Mutta me olimme suunnilleen tuollaisella budjetilla liikkeellä ja kävimme retkillä ja syömässä muuallakin kuin hotellissa.
Takaisin kotiinkin sai vielä tuoda muutaman satasen.
Mitään krääsää eikä vaatteita juurikaan kyllä ostettu. Eikä biletetty Carmenin keskustan kuppiloissa joka yö. :) - Meksikossa
Jos käytte retkillä, niin tuo 700€/hlö on ihan kohtuullinen. Yleensä retket on jotakin satasen molemmin puolin per nenä. Mihinkään muuhun sitä ei sitten oikein kulukaan, kun asuu all inclusivessa. Jos kuitenkin haluatte käydä jonakin iltana keskustassakin syömässä esimerkiksi hummeria niin siihen kuluu alkupaloineen,-juomineen, jälkkäreineen ja viineineen noin 200€. Casa del Aguassa on tosi hyvää hummeria!
Kortilla voi myös maksaa, joten jos teillä on käteistä se 1400€ jokin luottokortti mukana, ei varmaan tule pulaa rahasta. - Mandy--
Ehkä vähempikin riittää, mutta retket ovat kyllä kalliita. Mulla meni just kahden viikon matkalla n. 600€. Hintaan ei kuulunut minkäänlaisia ateroita. Retkiä en paljoa tehnyt, mutta jotain krääsää laahasin suomeen.
- joulukuun kävijä
Retket maksavat. Muuten rahantarve on aika pientä. Joulukuussa olimme 2 viikkoa ja varasimme mukaan 300€ käyttövaroiksi/2 henkeä. Kävimme Xcaretissa, joka on aika kallis paikka tarjontaan nähden ja ostimme jotakin pientä tuomista. Toimme n. 100€ matkakassasta takaisin Suomeen. Cancunin taxfree on kallis paikka, Kahlua kannattaa ainakin ostaa PDC:sta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467605
- 334193
- 573695
- 503180
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons602534- 542388
- 512358
- 402329
- 162276