Sen mitä mies on miettinyt vuoden, nainen kaataa päivässä.
Sen mitä mies on miettinyt...
6
300
Vastaukset
- pitkäkestoista
Tasan ei mene nallekarkit, kai sen tiesit?
Miehet miettii liikaa asioita.
Mitä hyötyä on siitä, että miettii liikaa ?- Kaivanto
hieman useammin kuin kerran vuodessa ja antaa vaikka neljännesvuosiraportti. Silloin suuntaa voisi jopa muuttaa matkan varrella, eikä pudotus vuoden loputtua olisi niin pitkä, jyrkkä ja dramaattinen. Tai se saattaisi jopa jäädä tulematta.
pitäisi keskeneräisistä asioista jaaritella!
Eihän se sovi, mieluumin mennään tällä tutulla ja turvallisella;:))
Eikös sulle ole tällainen 'elämän' viisaus tuttu: "keskenerisiä töitä ei pidä näyttää naisille eikä tyhmille"?;)
ps.Tiedän, että juuri sinä ymmärrät tämän oikein:))- Kaivanto
emw34 kirjoitti:
pitäisi keskeneräisistä asioista jaaritella!
Eihän se sovi, mieluumin mennään tällä tutulla ja turvallisella;:))
Eikös sulle ole tällainen 'elämän' viisaus tuttu: "keskenerisiä töitä ei pidä näyttää naisille eikä tyhmille"?;)
ps.Tiedän, että juuri sinä ymmärrät tämän oikein:))mutta silti kannattaisi antaa sen naisen ohjailla oikeaan SUUNTAAN myös kesken vuotta. Usko vaan, nainen on viisas eläin. (Luulen, että juuri sinä ymmärrät...)
Kaivanto kirjoitti:
mutta silti kannattaisi antaa sen naisen ohjailla oikeaan SUUNTAAN myös kesken vuotta. Usko vaan, nainen on viisas eläin. (Luulen, että juuri sinä ymmärrät...)
kannataa aina uskoa; niin minäkin tein!
Äiti on myös vaimoni, mutta ei läheskään oman äidin veroinen suunnannäyttäjä, visionääri.
Eikä ole tarpeenkaan, sillä meillä on sen suhteen vastakkaiset roolit.
Hän on silti juuri paras mahdollinen vaimo minulle ja äiti lapsillemme.(heidän kuuluu ja pitää uskoa/'totella'/omaksua nänen vahvuudet/naisen ominaisuudet)
Vaimo on tässä ja nyt tyyppi ja olemme niin erilaiset persoonat keskenämme, ettei edes arki käy tylsäksi.
Ja toisaalta, onkos sellaisia naisia, jotka eivät 'kerro' mielipidettään kysymättä tai silloinkaan, kun sitä 'ei, ehkä pitäisi' esittää?;)
Kyllä te naiset pidätte huolen siitä "kesken vuotta" ohjaamisesta.:))
Ja pitäkää vaan, kyllä se minulle sopii!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75683
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372