Sen mitä mies on miettinyt...

Sen mitä mies on miettinyt vuoden, nainen kaataa päivässä.
6300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tasan ei mene nallekarkit, kai sen tiesit?

Äänestä

Miehet miettii liikaa asioita.
Mitä hyötyä on siitä, että miettii liikaa ?

Äänestä

hieman useammin kuin kerran vuodessa ja antaa vaikka neljännesvuosiraportti. Silloin suuntaa voisi jopa muuttaa matkan varrella, eikä pudotus vuoden loputtua olisi niin pitkä, jyrkkä ja dramaattinen. Tai se saattaisi jopa jäädä tulematta.

Äänestä
  • pitäisi keskeneräisistä asioista jaaritella!

    Eihän se sovi, mieluumin mennään tällä tutulla ja turvallisella;:))

    Eikös sulle ole tällainen 'elämän' viisaus tuttu: "keskenerisiä töitä ei pidä näyttää naisille eikä tyhmille"?;)

    ps.Tiedän, että juuri sinä ymmärrät tämän oikein:))

    Äänestä

  • viisnollaviis1 kirjoitti:

    pitäisi keskeneräisistä asioista jaaritella!

    Eihän se sovi, mieluumin mennään tällä tutulla ja turvallisella;:))

    Eikös sulle ole tällainen 'elämän' viisaus tuttu: "keskenerisiä töitä ei pidä näyttää naisille eikä tyhmille"?;)

    ps.Tiedän, että juuri sinä ymmärrät tämän oikein:))

    mutta silti kannattaisi antaa sen naisen ohjailla oikeaan SUUNTAAN myös kesken vuotta. Usko vaan, nainen on viisas eläin. (Luulen, että juuri sinä ymmärrät...)

    Äänestä

  • Kaivanto kirjoitti:

    mutta silti kannattaisi antaa sen naisen ohjailla oikeaan SUUNTAAN myös kesken vuotta. Usko vaan, nainen on viisas eläin. (Luulen, että juuri sinä ymmärrät...)

    kannataa aina uskoa; niin minäkin tein!

    Äiti on myös vaimoni, mutta ei läheskään oman äidin veroinen suunnannäyttäjä, visionääri.
    Eikä ole tarpeenkaan, sillä meillä on sen suhteen vastakkaiset roolit.

    Hän on silti juuri paras mahdollinen vaimo minulle ja äiti lapsillemme.(heidän kuuluu ja pitää uskoa/'totella'/omaksua nänen vahvuudet/naisen ominaisuudet)

    Vaimo on tässä ja nyt tyyppi ja olemme niin erilaiset persoonat keskenämme, ettei edes arki käy tylsäksi.

    Ja toisaalta, onkos sellaisia naisia, jotka eivät 'kerro' mielipidettään kysymättä tai silloinkaan, kun sitä 'ei, ehkä pitäisi' esittää?;)
    Kyllä te naiset pidätte huolen siitä "kesken vuotta" ohjaamisesta.:))
    Ja pitäkää vaan, kyllä se minulle sopii!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Romuluss kirjoitti:

Sen mitä mies on miettinyt vuoden, nainen kaataa päivässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu