jetta talo

Vihdoin saimme päätettyä talopaketin ja Jettahan sieltä sai parhaat "pisteet".
Hinta laatusuhde näytti hyvältä. Olisi kuitenkin kiva kuulla Jetta taloa rakentavilta tai jo rakentaneilta mitä kannattaa ottaa huomioon, kommentteja miten kaikki on mennyt ym. Vielä otitteko mitään mitä Jetta tarjosi ylimääräisenä esim ilmanvaihto koneita tai muuta vastaavaa...Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista ja ei asiallisia ei kaivata!!!
51026
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rakennettiin muutama vuosi sitten ankaran kilpailutuksen jälkeen Jetta. Nyt tehtiin sama juttu, päädyimme samaan toimittajaan 6 kk:n vertailun jälkeen.

En silti väitä että olisi "maailman paras", mutta meille sopivin ja luotettava.

Äänestä

Hyvin on mennyt, toimittajan antama kustannusarviokin piti ihan pieniä heittoja lukuunottamatta paikkansa. uuni ja ilmastointitarpeet kuuluivat pakettiin. Asiallista touhua.

Äänestä
  • Millainen talo sulle tuli? onko puoltoista kerroksinen?entäs neliöitä? Minne päin rakennat ja mitä paketti maksoi?Meinaan jos nuo sisältyivät pakettiin.

    Äänestä

Taisi tulla virhevalinta teiltä, sorry vaan. Varmaan siihen asti menee ihan hyvin kun ei ole mitään korjattavaa, mutta odottakaapas kun jotain puuttuu (sitä saa odottaa viisi kuukautta, kokemusta on) tai on tehty väärin (kuten meillä ulkokarmeja jotka päästävät sadeveden rakenteisiin - kuusi viikkoa nyt tapeltu ja odotettu, kukaan ei tule korjaamaan, talo mätänee käsiin).

Onnea vaan, toivottavasti ette pety. Meille kokemus oli ihan paska.

Äänestä
  • Minne päin rakensitte?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä 1978 kirjoitti:

Vihdoin saimme päätettyä talopaketin ja Jettahan sieltä sai parhaat "pisteet".
Hinta laatusuhde näytti hyvältä. Olisi kuitenkin kiva kuulla Jetta taloa rakentavilta tai jo rakentaneilta mitä kannattaa ottaa huomioon, kommentteja miten kaikki on mennyt ym. Vielä otitteko mitään mitä Jetta tarjosi ylimääräisenä esim ilmanvaihto koneita tai muuta vastaavaa...Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista ja ei asiallisia ei kaivata!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu