Tikkurilan kirjasto

"himolukija"

Hyvä valikoima, erinomaista asiakaspalvelua!! Ja riittävästi tietokoneita asiakkaille. Bestseller kokoelma laaja ja vaihtuva. Tyytyväinen asiakas olen :)

2

984

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • croquis

      Missä muualla Tikkurilassa voisi käydä ellei kirjastossa? Olen ollut yli 20 v Tikkurilan kirjaston vakioasiakas, vähintäin kerran viikossa. Talo on hieno ja henkilökunta hyvää ja parasta tietenkin kirjat. Voisinpa sanoa, että kirjasto on ainoa asia, joka sitoo minut Tikkurilaan. Pitäisi joskus järjestää Tikkurilan kirjaston ystävien kokoontumisajot tms. Ilman kirjoja en olisi hengissä. Tavataan kirjastossa!

    • tiksissä myös

      samaa mieltä! ja lasten puolelle on kiva pujahtaa lukemaan kirjoja. sinne sohviin on mukava piiloutuu kirja kädessä. ja yläkerrassa vasta piilopaikkoja on! mukavammat tuolit ois vaan kiva saada sinne ylös... :)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      81
      1992
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      56
      1210
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      183
      1000
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      965
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      958
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      952
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      93
      948
    Aihe