Oma Limit Breakkinne

Jos teillä olisi oma Limit Break/Overdrive, millainen se olisi?

Itse katsoisin ensin vihollistani halveksuvasti jalkoihin, nostain kädet pääni yläpuolelle, kyyristyisin ja murisisin: "Älä enää lyö". Sitten luovuttaisin lompakkoni. Liian myöhään vastustajani tajuaisi että olin jo persaukinen.
10466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mun limitbreakissa nussisin perseeseen vihollista ja söisin lasagnea

Äänestä

Eka nostasin käden poikittain kasvojeni eteen, halkaisten ne vihollisen perspektiivistä pituus-suunnassa. Kasvoillani mietteliäs ilme. Muut taistelijat katoavat ympäriltä, kuin FF8:ssa ikään. Sitt puristan kädet nyrkkiin vierelleni ja levitän ne sivuille. Alan pyöriä vimmatusti kuin Crash Bandicoot ja jokaisella osumalla menettää ainakin 5000HP. 1 levelillä vaikka ois. Loppusilauksena lennän taivaisiin ja pää eeltä pusken vihollisen lyttyyn. 9999 menettää joka kerralla. Vaikka ois immuuni fyysisille iskuille. Sellanen mun limit prek.

Äänestä

Aluksi nousen ilmaan X-asennossa, kehostani lentää tähtiä kohti vihollista. Kun vihollinen on pökerryksissä, sukellan maan alle ja teen hiekkamyrskyn vihollisen kohdalla, jonka jälkeen se veteleekin jo miltei viimeisiään. Viimestelyinä 3 kylkihyppyä erikulmista kuvattuina vihollisen kehon päälle. Jos pelaaja tajunnut rämpyttää X:ää vielä koko limit breakin ajan, teen bonusiskun. Luunappi hermoon. 100 damagea tekee koko roska vaikka harjoittais

Äänestä

Aluksi kirkas sateenkaaren väreissä hehkuva halo ympäröi minut, kuva zoomautuu itsevarman vihaisiin silmiini ja kohoan n. 2 m korkeuteen maasta. Kamera pyörii vaakatasossa ympärilläni Matrix-tyyliin, ja pystyakselilla minua kiertää leivänpaahdin. Sinkoudun messevien äänitehosteiden saattelemana ulkoavaruuteen, jossa muutun säkenöiväksi mustaksi aukoksi ja galaksin tähdet alkavat kasaantua ympärilleni.
Viskon tähtiä maapalloa kohti, ja jokainen niistä tekee 3,27 x 10^34 damagea jokaiseen maapallon asukkiin (pelimaailmassa).

IRL, pelaajan pelikone alkaa täristä holtittomasti ja siitä alkaa lennellä salamia ympäri huonetta, jääkaapin ovi lennähtää auki ja sieltä paiskoutuu lauantaimakkaraa. Kaikki yli 5 kerroksiset talot sortuvat 5 km säteellä pelaajasta, neitsyt Marian patsas alkaa itkeä verta, Mona Lisa ottaa ":O" -ilmeen, kaikki miehet saavat ennenaikaisen siemensyöksyn ja maito happanee lehmien utareisiin.

Sitten aika vaihtaa suuntaa ja kaikki sama tapahtuu takaperoisesti, eli mitään ei oikeestaan käyny viholliselle.

Äänestä

Mulla iso miekka ja iskisin kahella käellä täysiä hypystä.

Äänestä

ensin juon olvia vähäsen ja sitten rupeen heilumaan.

Äänestä

Löisin turpaan

Äänestä

Heittäsin hevosella.

Äänestä

Lähettäisin viholliselle lentosuukon, minkä jälkeen vihollinen todennäköisesti tappaisi itsensä....

Äänestä
  • Vaikutus päinvastainen, vihollisen iskut sen kuin pahenevat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arkkisilli kirjoitti:

Jos teillä olisi oma Limit Break/Overdrive, millainen se olisi?

Itse katsoisin ensin vihollistani halveksuvasti jalkoihin, nostain kädet pääni yläpuolelle, kyyristyisin ja murisisin: "Älä enää lyö". Sitten luovuttaisin lompakkoni. Liian myöhään vastustajani tajuaisi että olin jo persaukinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu