PLAYERIT JÄRJESTYKSEEN

Koneellani ovat molemmat, W Mediaplayer ja Real Player. Mistä ja miten saan vaihdettua Real Playerin päämediasoftaksi? Jos esimerkiksi avaan sivustoilla videoleikkeitä, Mediaplayer tukkii aina paikalle ja Real Player pysyy hiljaa.
Kiitos neuvosta!
2175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sieltä Käynnistä valikosta pitäisi löytyä kohta "Valitse käytettävät ohjelmat" - "Mukauta" - "Oletusmediasoitin" - "RealPlayer" (rasti ruutuun).

Tuo voi löytyä myös tätä kautta: "Ohjauspaneeli" - "Lisää tai poista sovellus" - "Valitse käytettävät ohjelmat".

Äänestä
  • Kiitos:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Softababy kirjoitti:

Koneellani ovat molemmat, W Mediaplayer ja Real Player. Mistä ja miten saan vaihdettua Real Playerin päämediasoftaksi? Jos esimerkiksi avaan sivustoilla videoleikkeitä, Mediaplayer tukkii aina paikalle ja Real Player pysyy hiljaa.
Kiitos neuvosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu