Parketin hionta Oulussa

Kulunut parketti

Paljonko maksaa parketin hionta ja lakkaus Oulussa ja onko kellään heittää vinkkiä hyvästä firmasta joka tekee näitä hommia?

Parketti Säkkinen on kai tunnetuin... Millaisia kokemuksia ihmisillä on tästä firmasta?

Olisin erittäin kiitollinen vinkeistä.

5

11618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -on-

      Oulusta en tiedä, mutta pk-seudulla parinkympin molemmin puolin. Oli mielestäni niin suolainen hinta, että purin parketit pois ja laitoin 16 €/m2 (ovh. jotain 28 €) laminaattia tilalle. Itsetehtynä asennuspalkkaa jäi ihan sopivasti.
      Nyt on uusi hieno lattia, joka kestää paremmin kosteutta kuin parketti ja ilmeisesti kulutustakin, sillä käyttöluokka on 33. Joku väitti laminaattia kylmäksi, mutta enpä ole eroa aiempaan huomannut.

    • texmex

      kysyppä Oullaista parkettifirmaa,oli ainakin tytölleni 1/3 siitä hinnasta mitä Säkkiseltä kysyttiin.Tekevät hyvän työn.

      • Kulunut parketti

        eikä kukaan ole vielä kerennyt vastaamaan....

        Kuulin et Säkkinen oli ollut työkaverille 20€/m2. Tottakai kallein koska on vara pyytää jo maineensa takia.

        Mikä tuo Oululainen firma oli, joka teki rempan tyttärellesi?


    • hyviäkokemuksia

      Meillä on hyviä kokemuksia Parkettiliike säkkisestä. kahdesti ovat hionneet meidän parketin, ja laadukasta jälkeä!!
      ei voi kun suositella!

    • Hionnan maksaja

      Olisiko ihmisillä tullut lisää kokemuksia hionnan toimittajista ja hinnoista?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      197
      6861
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2026
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1678
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1380
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1228
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1064
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      977
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      944
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe