Kuutonen Seiskaksi

Käyttikseni on XP Home Edition ja siinä on IE 6.0. Haluaisin päivittää sen IE 7:ksi. Miten se tapahtuu oikeaoppisesti? En halua ainakaan mitään alusta asti asennuksia, koneeni on toimiva ja ohjelmisto asennettuna ja kaikki toimaa hienosti.
Onko keinoa? Kiitos avusta!
3309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Menet WinUpdateen ja asennat sen sieltä:

http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=fi

Asennuksen jälkeen mene uudestaan WinUpdateen ja hae kaikki tietoturvapäivitykset (osa on niistä IE7:lle).

Kun asennat päivityksiä voit joutua välillä käynnistämään koneen uudelleen. Käy niin monta kertaa siellä WinUpdatessa että saat asennettua kaikki päivitykset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Longitude kirjoitti:

Käyttikseni on XP Home Edition ja siinä on IE 6.0. Haluaisin päivittää sen IE 7:ksi. Miten se tapahtuu oikeaoppisesti? En halua ainakaan mitään alusta asti asennuksia, koneeni on toimiva ja ohjelmisto asennettuna ja kaikki toimaa hienosti.
Onko keinoa? Kiitos avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu