kakkaa useasti?

Onko normaalia ja kertooko, että masu toimii, vai juuri sen että on masuvaivoja jos kakkaa useasti päivässä ? kyse 3 vk:sesta.
3235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oma kokemukseni on että kakkaa oli lähes joka vaipanvaihdon yhteydessä. Nyt 2 kk kakkaa enää 1-3 kertaa päivässä.

Taitaa olla aika normaalia että kakkaa tulee alussa paljon. Muut korjatkoon mikäli olettamukseni on väärä.

Äänestä

meillä ainakin vauva alussa kakkaili koko ajan. noin 2kk harveni ja sit tuli viikon väli joskus 3kk. Sekin normaalia. Nyt noin kerran päivässä tai joka toinen päivä, 4 kk. Täysimetyksellä.

Äänestä

meidän vauva on lähes 5 kk ja kakkaa edelleen lähes joka vaippaan. Näin on menty ihan alusta asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jinny kirjoitti:

Onko normaalia ja kertooko, että masu toimii, vai juuri sen että on masuvaivoja jos kakkaa useasti päivässä ? kyse 3 vk:sesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu