Hei!
Olemme lähdössä Matkaan ensi viikolla ja olisi mukava kuulla lähiaikoina palanneiden kokemuksia sekä paikasta että hotellista. Rannat, ostokset, ruokapaikat tms. Kiinnostaisi myös kuulla, miten rahanvaihto kannattaa tehdä ja millainen on kurssi(kannattaako esim. vaihtaa euroja vai dollareita?). Kiitos jo etukäteen!
Kokemuksia Isla Margarita/hotelli Isla Caribe
4
2620
Vastaukset 4
- coco loco
Hei,
Palasimme joulun jälkeen. Seuraavassa mielipiteitäni,
Hotelli oli siisti (siivous päivittäin).
Emme syöneet juuri muualla kuin hotellissa ja ruoka oli mielestäni hyvää. Buffet paikassa aamupala, lounas ja illallinen. Lisäksi oli toinen "ravintola", jossa päivällä tarjolla hampurilaisia ja pastaa. Illalla grillasivat lihaa, kanaa, makkaraa. Ravintoloiden välillä voi halutessa kulkea ristiin rastiin siis voi hakea toisesta esimerkiksi lihat ja toisesta perunat ja syödä vaikka huoneessaan. Ihmiset hakivat myös aamupalalta kahvia termariin ja hedelmiä huoneisiin. Lisäksi voi käyttää vieressä olevan Pueblo hotellin ravintoloita sekä yhden kerran viikossa a´la carte ravintolaa.
Hotellin ranta ihan ok, ei voi kuitenkaan uida, koska virtaus niin kova.
Ostoksia voi tehdä rannalla, Porlamarissa, Play el aqua:ssa...
Rahaa voi vaihtaa esimerkiksi hotellin rannalla olevissa myyntikojuissa. Me saimme yli puolet paremmalla kurssilla kuin virallinen hotellin kurssi oli. Vaihdoimme myös kerran oppaan suosittelemassa paikassa, mutta hotellin rannalla oli hiukan parempi kurssi.
Kokonaisuudesta tykkäsimme ja voisimme mennä uudestaankin!
Tässäpä muutamia kommentteja.
Hauskaa matkaa. - meteli
En ollut mitenkään ihastunut Isla Caribeen . Tosi vaatimatonta ja jonot kamalat ruokailussa ja ruuoat heikkotasoisia. Ranta oli hyvä ja kiva uida, aallot ei mielestäni pahat.
suosittelen korvatulooia että saat nukuuttua yöllä, koska meteli on kamala!!!- coco loco
Täytyy kyllä ihmetellä että mikä meteli? me emme huomanneet minkäänlaista meteliä..
En kyllä ymmärrä mitä vaatimaton tarkoittaa? Jonot ruokailussa ? Ei välttämättä tarvitse mennä ravintolaan juuri kun se aukaistaan, jolloin jonoja oli jonkin verran, mutta menee myöhemmin niin ei tarvitse jonottaa..
- korvatulppia
Ota korvatulpat mukaan mikäli haluat nukkua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde931382- 47911
- 95895
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku85809Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57737- 64592
- 42591
- 34577
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191567- 48547