hei te tänä vuonna hotelli gran ventanassa olleet, onko siellä vielä käytäntönä et pyyhkeet löytyy hotellin puolesta? Kun ei viittis ottaa turhaan täältä mukaan...
Ootteko käyny pyöräilemässä niillä hotellin pyörillä, jos niin miten se homma toimi?
kiitos jo etukäteen!
p.s. jos jotai mielenkiintosta, kokeilemisen arvosta tulee mieleen ni pistäkää ihmeessä infoa tänne!:D
gran ventanassa
7
1615
Vastaukset
- Ei huolta
Jep, pyyhkeen saa hotellista.
- pyyhkeistä
kyselijää! Hillitsen kuitenkin nyt itseni. Niin se taitaa olla että joka suhteessa taannutaan, paitsi rahan saannin määrässä!
- ymmärtänyt...
pyyhkeistä kirjoitti:
kyselijää! Hillitsen kuitenkin nyt itseni. Niin se taitaa olla että joka suhteessa taannutaan, paitsi rahan saannin määrässä!
meni vähän ohi toi sun kommenttis...
Sopiiko kuitenkin kysyä, et mitä pahaa siinä on ettei kanna ylimääräsiä pyyhkeitä mukanaan...eiköhän siitä lähes kaikki hyödy, luontoa myöten, käsitykseni mukaan.... - jossa ei ole pyyhkeitä?
ymmärtänyt... kirjoitti:
meni vähän ohi toi sun kommenttis...
Sopiiko kuitenkin kysyä, et mitä pahaa siinä on ettei kanna ylimääräsiä pyyhkeitä mukanaan...eiköhän siitä lähes kaikki hyödy, luontoa myöten, käsitykseni mukaan....???
- Solana siempre
jossa ei ole pyyhkeitä? kirjoitti:
???
Eiköhän nyt joka hotellissa ne kylpypyyhkeet ole. Kysyjä nyt varmastikin tarkoitti auringonottopyyhkeitä. Ne saa monessa paikassa huonekorttia tai vastaavaa näyttäen päiväksi. Kylpypyyhkeitä kun ei saa viedä altaalle/rannalle.
- löytyy
No, joo. Vastaanotosta saa pyyhekortit, joilla saa allas/rantapyyheet. Ne voi sitten vaihtaa puhtaiksi aina tarvittaessa. Kaikkia pyyheitä ei kannata palautttaa illalla, puhtaat pyyheet tulevat pesulasta aamulla vasta 10 aikoihin ja monesti jo sitä ennen tekee mieli pulahtaa uimaan tai lähteä rannalle.
Pyöriä emme kokeilleet, mutta näyttivät ihan kelvollisilta. Viihderyhmä kyseli joka aamu porukkaa yhteiselle pyöräretkellekin. Muutenkin järjestivät tosi paljon ohjelmaa altaalla ja rannalla. - tullut
Suosittelen ehdottomasti !
Aktiviteettia tarjotaan ihan valtavasti.
On itsestään kiinni haluaako osallistua niihin.
Henkilökunta on ystävällistä ja iloista porukkaa.
Rantapyyhkeet tulee hotellin puolesta, kuten aikaisemmin joku jo totesi.
Vuokraa vesiskootteri 15 tai 20min. Siinä iloa. Katso kuitenkin että aallot ovat pieniä, nautit paremmin vauhdista.
Käy Isabella vuorella aamulla n.10.00, näkyvyys parhaimmillaan. Pääset C bussilla tai porukalla taksin kanssa 500pop.
Tee kävelyjä rannalla, mutta varo "juoksuhiekkaa" vähän syvemmällä, voit upota sinne etkä pääse omin avuin pois.
Snorklaile niit näet erivärisiä kaloja, joko oma tai hotelin (1h ilmaiseksi) joka päivä, tosin aika on aika liukuva siellä.
Varo kaivon kansia ja ritilöitä, voit pudota niihin, tiedossa on tapaus.
Tässä niitä vinkkejä !
Hauskaa ja antoisaa matkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1037600Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3676669Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite674025Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293769Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1962246Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os201937- 621710
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181646Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11540Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11537