Mitä hotelleja suosittelette?

aaprahammi

Hei!
Reissun suunnittelu on nyt siinä pisteessä, että tarvitsisin kipeästi tietojanne/kokemuksianne sekä Tel Avivin ja Eilatin hotelleista. Molemmissa kohteissa olisi hotellin hyvä olla lähellä rantaa (ne lapset..)ja parveke olisi hyvä olla. Mutta sitä hintaa ei saisi sitten ihan kauheasti olla..no,mikä on "kauheasti" itse kullekin;) Olisin todella kiitollinen jos joku voisi suositella jotain, kun noista netin tiedoista saa vain osatotuuden. Kiitos ...enhän kiitä turhaan? (no en tietnkään, kiitos on aina paikallaan)

2

676

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peacekeeper

      Hayarkon 48 on edullinen ja korttelin päässä Tel Avivin rannalta, jos hostelli-tyyppinen majoitus vaan käy.

    • ....kokemuksia.......

      Saavuimme omalta reissultamme kotiin. Eilatissa sen verran kannattaa huomioida, että siinä on lentokenttä aivan keskustassa. Jos on herkkäuninen, ei kannata mennä aivan viereisiin hotelleihin. Me olimme alkuviikon Palmira-nimisessä pienessä hotellissa. Paikka oli kiva, siisti, ystävällinen, rauhallinen, pikku parveke ja sisäpihan suojaisa uima-allas. Sinne ei koneiden ääni kuulunut nimeksikään. Oli varmaan senverran korkeiden hotelleiden takana, toimivat meluvalleina. Meille yllättyksenä tuli ilmoitus että hotelli menee remontiin ja meidät siirretää pariksi loppuyöksi toiseen hotelliin. No, auttoivat muutossa, lisäkuluja ei meille ja uusi hotelli oli korkeatasoisempi. Mutta, ihan vieressä lentokenttää, lisäksi illalla melkoiset bileet, joiden melu kuului huoneeseen.
      Vähän hakuammuntaahan se eka reissu aina on. Rantaan ei ole pitkääkään matkaa mistää keskustan hotelleista. Varmaan puolen kilometrin säteellä. Sitten on noi merenranta hotellit erikseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4572
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4499
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      295
      1700
    5. 89
      1371
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      79
      1324
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    8. 306
      1015
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      940
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      830
    Aihe