Näinköhän...

Okei mä alan varmaa jo kuulostaa SuloSipiltä jutuistani mut ei auta (enkä nyt tarkoita et sun jutut ois jotenkin tyhmiä tms, vaan ku puhun jo niin paljon tällä nikillä jne :) )

Aloin miettiä et pitäskö alkaa katella jo toista kundia kiikariin. Mä en vielä tiedä, ku en ole kundistani mitään kuullut, että haluaako hän enää pitää yhteyttä, haluaako olla mun kanssa.
Tottakai ois hienoo jos saisin olla edes hänelle ystävä, niin ihana ja tärkee hän on
4473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sinuna en toisia rupeaisi katsomaan ennen kuin on välit selvät ja poikki entisestä ja tunteet kuihtuneet. Kuten joku henkilö täällä palstalla huomautti, me pojat emme ole leikkikaluja. Kuvittele tilanne, jos exäsi sanoisi rakastavansa sinua kahden kuukauden päästä. Olisitko valmis sanomaan "ei". Kahta on turha rakastaa samaan aikaan ja olla heistä toisen kanssa. Jos sanoisit tässä tilanteessa myöntävästi, särkisit tämän uudemman sydämen ja lähettäisit hänet samaan "pakko saada uusi" kierteeseen. Ja sitähän sinä et haluaisi kenellekään, josta välität?

Katsele tilannetta ja puhu poikakaverillesi. Jos menee välit poikki, suosittelen palautumaan ja haukkomaan happea vähintään muutaman kuukauden, kunnes et enää iltaisin haaveile hänestä.

P.S. Mikäli "välit poikki" -ilmaisu oli liian raaka, siihen voi tilalle sovittaa "olla vain kavereita".

Äänestä
  • Mä tuskin voisin rakastaa ketään toista yhtä paljon tai edes samalla tavalla kuin rakastan poikaystävääni. Mahd. tällä viikolla kaikki alkaa selkiintyä, jos hänestä jopa kuuluisi jotain.

    Ja se on totta, ei kannata alkaa katella toisia ennen kuin on päivän selvä mikä on tämän suhteen lopullinen ratkaisu.. tilanne?
    Vaikka yksin sitä voisikin olla lopun elämänsä jos ero tulee. Tämän vain halusin, ja jos en sitä saa, olen mieluummin sitten yksin.

    Äänestä

samaa mieltä kuin toi edellinen, mut näin nais näkökulmasta. Miehet ei oo leikkikaluja. Ja tykkäätkö sä siitä oikeasti kerta pitää ensimmäisen vastoinkäymisen jälkeen ruveta vilkuilemaan muualle? Anteeksi jos kyseenalaistan tunteesi, mutta tuo tuosta ensimmäisenä tulee mieleen...

Äänestä
  • Muistaakseni kyllä sanoin että pitääköhän alkaa katella toisia jos tälle loppu tulee. En mielestäni kyllä mitään siitä että nyt pitäisi alkaa katella.

    Joko sä et nyt ymmärtäny asiaa ihan oikein tai anteeksi vaan selitin asian sitten väärin.

    Enkä mä pidä sitä minään leikkikaluna, paremminki kyllä se taitaa pitää mua!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NoLove kirjoitti:

Okei mä alan varmaa jo kuulostaa SuloSipiltä jutuistani mut ei auta (enkä nyt tarkoita et sun jutut ois jotenkin tyhmiä tms, vaan ku puhun jo niin paljon tällä nikillä jne :) )

Aloin miettiä et pitäskö alkaa katella jo toista kundia kiikariin. Mä en vielä tiedä, ku en ole kundistani mitään kuullut, että haluaako hän enää pitää yhteyttä, haluaako olla mun kanssa.
Tottakai ois hienoo jos saisin olla edes hänelle ystävä, niin ihana ja tärkee hän on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu