erottaminen

Voinko erottaa seeprapeippokoiraan naaraasta ja noin kolmen viikon ikäisestä poikasesta toiseen häkkiin koiraan nokkiessa molempia tyttöjä? poikanen ei vielä osaa syödä itse mutta lentelee jo kovasti. Naaras ruokkii poikasta mutta myös koiras. ???
1513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voit erottaa, kyllä emo saa yhden poikasen yksinkin ruokittua (jos olisi iso pesue niin voisi tehdä vähän tiukkaa), ja kyllähän lentopoikanen jo alkaa maistella itsekin ruokaa koko ajan enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kest kirjoitti:

Voinko erottaa seeprapeippokoiraan naaraasta ja noin kolmen viikon ikäisestä poikasesta toiseen häkkiin koiraan nokkiessa molempia tyttöjä? poikanen ei vielä osaa syödä itse mutta lentelee jo kovasti. Naaras ruokkii poikasta mutta myös koiras. ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu