Mikä on sen dramaattisen tangon nimi, jonka Tapani Kansa lauloi kerran yhdessä TV-konsertissaan ? Siinä laulettiin jotain ilotytöstä.
Onko Tapani levyttänyt sitä laulua ?
Onko Tapani levyttänyt sitä laulua ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
varmaan kuullut väärin! Ei kai nyt Tapsuliini mistään huo...ta laulele! Sentään kirkossakin esiintynyt ja muutenkin harras ihminen!
Noh, ei Tapsuliini niin kovin harras heppu kai kumminkaan ole, kun ainakin se on aika kova kiroilemaan (olen kuullut).
Laulun nimi on "Käsi kädessä" (Mano mano)
Tuota argenttiinalaista tangoa Tapani ei tietääkseni ole vielä ainakaan levyttänyt.
myös upea Ahti Taposen teksti tuossa laulussa :
"... Valot sammui maailmoista eivät kattokruunut loista, kulta sammui timantit ja kaikki loisto Casinon.
Loppui shamppaja ja viski sinut raaka playboy iski, vanhat irstaat paskiaiset joille kelpaa halvat naiset kuiskii katusokkeloissaan siinä hyvä nainen on.
Kerran sammuu sekin halu, olet loppuunmaattu kalu, silloin rakkaampani muista sentään jossain kaivataan.
Olen kihdin lyömä solttu, ota säiden syömä kolttu, viatonten vihkipuku, tule syleilyyni huku, tule hulivili-tyttö, tule unten valkeaan..."