Ollako vai eikö olla?

Tutustuin vasta yhteen kiinnostavaan naiseen, joka on kiinnostunut minusta, mutta ei se niin helppoa ole. Minä olen epäilevä luonne ja siksi kysynkin teidän neuvoanne:
Tapaamallani naisella on ollut viimeisin suhde mieheen ja aina ennen hän on ollut hetero, mutta kun suhde mieheen oli ns. täysi floppi, hän siirtyi naisiin. Onko siis kyseessä pelko miehiä kohtaan vai aitoja tunteita naisia kohtaan?

Ehkä pelkään turhia, mutta sykkivä verinen kaveri sisälläni on itsekin vielä herkässä tilassa.

Kiitos jo etukäteen vastauksista.
61100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jokuhan aina on se ensimmäinen naiskokemus, kokeilemalla ja ihastumalla omat kiinnostuksen kohteet selviää. Itse olen samalla tavalla siirtynyt naisiin ja olen myös kokenut sen epäilemisen mitä liittyy naisiin, joille olen ollut se ensimmäinen. Tuskin epäonnistumisen riski on sen suurempi onko aikaisempia naisia ollut vai ei. Helppoa ei ole seurustelun aloittaminen kokeneempienkaan kanssa. Mutta jos vielä itse olet vereslihalla, etkä valmis pettymään voisit olla varovainen. Ihmissuhteissa on riskinsä, mutta suhde oli lyhyt tai pitkä on aina kokemisen arvoinen. Sinuna nauttisin niin kauan kuin ihastumisenne kestää, ehkä saat hänet raottamaan kaapin ovea.

Äänestä

Kysy Häneltä mitä Hän pelkää, mistäs me voisimme tietää.

Äänestä

Minulla on mitä ilmeisimmin pelko miehiä kohtaan. En ole kuitenkaan koskaan kuullut rakastamieni naisten valittavan, etten rakastaisi heitä täysipainoisesti sen takia.

Äänestä

En oikein usko että jos on 100% hetero,pystyisi suhteeseen kanssasi,itse olin yli kaksikymmentä vuotta aviossa miehen kanssa ja usein ajattelin naista,kun erosimme seuraava suhteeni oli nainen ja enää en voisi kuvitella seksiä miehen kanssa.

Äänestä

Itse naimisissa olleena ja lapsiakin tehneenä, siirryin naisiin aikast lailla yhtäkkii. Tyttöystävälläni oli samanlaisia pelkoja ku sulla, mut kyl pelot siit hälveni. Edellee yhdes ollaan jo kolmatta vuotta ja yhdes asutaan. Kihlapäivä jo päätetty ja haaveillaan vauvasta...

Äänestä
  • Kun alettiin olla tyttöystäväni kanssa, kummallaki oli takana ns. heteroelämää. Kaikki tapahtui hetkessä, kun aika oli oikea. Yhdessä ollaan oltu jo reilut 6 vuotta. Lapsesta/lapsista haaveillaan ja itse en ainakaan voisi kuvitellakaan enää elämää miehen kanssa.
    Onnea ja rohkeutta, elämä vie niinkuin pitää =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


je-ba kirjoitti:

Tutustuin vasta yhteen kiinnostavaan naiseen, joka on kiinnostunut minusta, mutta ei se niin helppoa ole. Minä olen epäilevä luonne ja siksi kysynkin teidän neuvoanne:
Tapaamallani naisella on ollut viimeisin suhde mieheen ja aina ennen hän on ollut hetero, mutta kun suhde mieheen oli ns. täysi floppi, hän siirtyi naisiin. Onko siis kyseessä pelko miehiä kohtaan vai aitoja tunteita naisia kohtaan?

Ehkä pelkään turhia, mutta sykkivä verinen kaveri sisälläni on itsekin vielä herkässä tilassa.

Kiitos jo etukäteen vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu