Pitääkö

jos ei ole ns. haravaantennia,meillä on ainoastaan
satellittilautanen ja maksulliset kanavat josta näkyy kaikkikanavat.
2208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mene nyt alla olevalle sivulle.

www.tv-maksu.fi
ja hoida homma kuntoon, niin asian on siltä osin selvä.

Äänestä
  • Tv-lupani olen maksanut vuodesta 1980 alkaen säännöllisesti tähän päivään asti ja maksan tästä eteenkin päin.
    Lupa asia on siis kunnossa.
    Siksi kysyin kun tulee TV-n katselu kalliiksi varsinkin valtakunnan kanavat huonojen ohjelmien takia. Pakko pitää sateliittikanavia että saa
    jotakin vastinetta rahoilleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksaa tv-lupa kirjoitti:

jos ei ole ns. haravaantennia,meillä on ainoastaan
satellittilautanen ja maksulliset kanavat josta näkyy kaikkikanavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu