Kun imuttaa....

...esim näillä Kazaalla, Limellä, yms. niin millaiset virustorjunnat ja palomuurit pitäisi olla? Voisiko joku ystävällisesti vastata tyhjentävästi myös siihen, että mitä nämä spywareohjelmat, esim. AdAware, tarkalleen ottaen tekevät? Eli mitä niillä oikein torjutaan?Kiitos!!
1401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itelläni on antivir virusohjelmana ja Zonealarm palomuurina,nillä pärjää hienosti.ja adawaren tyyppiset ohjelmat poistaa koneelle salaa tulleet mainos/dialer ohjelmat jotka tosiaankin kannattaa poistaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nazu kirjoitti:

...esim näillä Kazaalla, Limellä, yms. niin millaiset virustorjunnat ja palomuurit pitäisi olla? Voisiko joku ystävällisesti vastata tyhjentävästi myös siihen, että mitä nämä spywareohjelmat, esim. AdAware, tarkalleen ottaen tekevät? Eli mitä niillä oikein torjutaan?Kiitos!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu