Vaimoni kävi apteekissa omilla asioillaan ja nyt sitten osti minulle jotain nikotiini tbletteja ja pakkauksen nikotiini laastareita.
Hän tohkeissaan tuli kotiin ja sanoi,että nyt alat kokeilemaan näitä,josko sauhuttelu loppuisi.
Onko teillä kokemusta,onko noilla mitään vaikutusta, loppuuko tupakan himo miehreltä joka polttanu pian 45v,
Nikotiini laastarit
10
789
Vastaukset
- Mustarastas
Itse poltin 20-vuotiaasta 59-vuotiaaksi lähes yhtäjaksoisesti, muutamaa pikku lopetusyritystä lukuunottamatta.
Nikotiinilaastari on todella tehokas vieroitusoireiden hoitoon, ja kun siihen vielä yhdistetään purkka, niin fyysiset oireet saadaan poistettua lähes kokonaan.
Lopettaessani kolme kuukautta sitten tupakoinnin käytin laastareita viikon ja purkkaa kuukauden, mutta mulla olikin todella vahva motivaatio: Ilma lopetti kulkeutumisen keuhkoihini ja olin tehohoidossa sairaalassa.
No, enivei, tsemppiä lopetukseen ja senverran vielä että niitä laastareita ja purkkaa kannattaa käyttää riittävän paljon ja riittävän pitkään! Nikotiinin terveyshaitat ovat minimaalisen pieniä verrattuna tupakansavun terveyshaitoihin. - osannut valita
oikean vahvuuden sinulle, valitaan päivittäisen polttamisen mukaan.
Niistä on kyllä tehoa, ja polttaahan et saa kun laastarin laitat käsivarteen.
Kannattaa lukea huolella tuoteselosteet ennen kuin aloittaa niiden käytön. - yötä päivää
en laittaisi minun suurimmalle elimelleni joka on iho.
- täti puskasta
ja puolitan senkin,kun maistuu nii hiivatin pahalle.
Mieheni käyttää laastaria, ja toimii hyvin.- minulle...
15 mg laastarit ja nuo pillerit vai mitä pastilleja ne lienee on 1 mg.
- täti puskasta
minulle... kirjoitti:
15 mg laastarit ja nuo pillerit vai mitä pastilleja ne lienee on 1 mg.
siinä kerrotaan jos on jotain sairauksia nii ei tulis käyttää laastaria.
Itse en pysty käyttämään laastaria kun alkaa närästää aivan julmetusti. Aika vahva on tuo sinun laastari, mutta tutki ja kokeile.
- naiselta,
jäi apteekin nikotiinit käyttämättä, ja silti loppui myös 40 vuotinen savustus.
- tarvi
korvikehoitoa.
- Anskuliini
yli kolmekymmentä vuotta toista askia päivässä polttaneeseen naiseen, miksei sinuunkin.
Olen ollut pitkästi toistakymmentä vuotta polttamatta ja harvassa on enää hetket jolloin tekee mieli.
En meinannut malttaa lopettaa laastarin käyttöä, kun pääsin unissani aivan mahtaville seikkailuille laastari kankussa. Minuun ei varmaan mikään muu tehoa kuin nikotiinilaastari. Käytin niitä 5kk ja poltin aamulla ennen laastarin laittamista 1 tupakan ja illalla 1 tupakan kun otin se pois. Se oli jo tosi hyvin minulta, joka olen niin nalkissa tupakkaan kuin olla ja voi (yöllä en herää tupakalle). Purkasta ei ole mitään hyötyä, maistuu pahalle ja rasitta sen jauhaminen..helppo sylkäistä pois....
Kokeile ihmeessä...pitäisiköhän minunkin :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1963999Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t562827Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881413Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101229Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi71043Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20221032- 46984
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt228944- 49936