Minkä hintainen on Karkean karvaisen mäyräkoiran narttu pentu? Siis.Eläinlääkärin tarkastama, rkeisteröitä, paperit on siis, sirutettu/leimattu.
Hinta arvio?
Karkeakarvainen Mäyräkoira ..
5
1822
Vastaukset
- hinnoittelee...
Palstalla on jo samaa asiaa tiedusteltu ,kurkkaappas sieltä. Kysely suoraan kasvattajalta varmistaa kyllä todellisen hinnan ,kasvattajahan sen OMAN hintansa määrittelee.
- nettus
mikä on ihan ok hinta karkkarista.
Tietenkin eläinlääkärin tarkistama,sirutettu sekä rokotettu,madotettu.- Yks kasvattaja
luovutusiässä (7-8 vkoa) pentu ei ole vielä rokotettu. Rokotukset annetaan 12 ja 17 viikon iässä, jolloin pentu toivon mukaan on jo uudessa kodissaan. Leimautumisen vuoksi pennun olisi parasta muuttaa uuteen kotiin juuri 7-8 viikoaiässä.
Muuten kyllä hyvä ja kunnon kasvattaja madottaa myös pennut väh. 3 kertaa ennen luovutusta ja käyttää ell-tarkastuksessa ja hankkii niille samalla tunnistusmerkinnän (siru tai tatuointi) ennen luovutusta. - Yks kasvattaja
Yks kasvattaja kirjoitti:
luovutusiässä (7-8 vkoa) pentu ei ole vielä rokotettu. Rokotukset annetaan 12 ja 17 viikon iässä, jolloin pentu toivon mukaan on jo uudessa kodissaan. Leimautumisen vuoksi pennun olisi parasta muuttaa uuteen kotiin juuri 7-8 viikoaiässä.
Muuten kyllä hyvä ja kunnon kasvattaja madottaa myös pennut väh. 3 kertaa ennen luovutusta ja käyttää ell-tarkastuksessa ja hankkii niille samalla tunnistusmerkinnän (siru tai tatuointi) ennen luovutusta.siis tietenkin rokotukset 12 ja 16 viikon iässä, ei 17 viikon, kuten epähuomiossa kirjoitin.
- käyttöön
KK narttumme maksoi 1000 euroo ,vanhemmilla ajotulos.Ei moppee näyttelyyn ,vaan metsälle !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37561Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t216500Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492- 49487