Ajattelin täältä kysellä, kun täällä on varmasti monta jotka ovat lopettaneet pillerit! Onko kellään tullu pahoinvointia pillereiden lopetuksesta?! Jätin Cerazettet pois jouluussa ja kokoajan melkein on huono olo. Kunnon pahoinvointeja, päänsärkyjä.. Kerkesin niitä syömään vain 3kk ja nyt ensimmäinen lapsi ois toiveissa. :) Tää raastaa hermoja... Ennemmin kärsis tästä olosta jos tietäis että siellä ois pikkanen joka tän aiheuttaa. Mutta raskaana en siis nyt ole. Menkat on tullu ja menny ja testejä tehty.
Pillerien lopettajat
cerazette
2345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
olla ihan vaan psyykkistä ku toivoo lasta niin tulee oireita!
Mäkin söin pillereitä vaivaiset 3 kk, lääkärin määräyksestä, ja niistä tuli pahoinvointia ja kauheita migreenikohtauksia. Lopetin pillerit joulun jälkeen ja vieläkin on vähän yököttävää oloa ja migreenikin on pukannut kerran-pari päälle. Mutta eiköhän ne hormonit tästä tasaannu vähitellen. Kaikki hormonaaliset muutokset tietysti tuntuu, sekä hormonien nousut että laskut, ja voi aiheuttaa fyysisiä oireita.
Meillä ei vielä oo testaamisen aika, ovulaatio vasta ollut, todennäköisesti, joten pari viikkoa tässä pitäis odotella ja yrittää keksiä muuta ajateltavaa. :) En kyllä edes jaksa uskoa heti tärppäämiseen, vaikka lääkäri niin kannusti että kun heti aloittaa yritykset niin on hyvät mahdollisuudet raskautua.