telkkarissa mainostettiin roosaa kameraa ennen joulua se sopi yhteen full hd television kanssa Mikä kamera oli kyseessä....haluaisin sen
Kuka tietää
6
774
Vastaukset
- oikea kamera
Tuskinpa se on tuo Casio.
Tässä parempi ehdokas.
http://www.sony.fi/view/ShowProduct.action?product=DSC-T2&productsku=DSCT2P.CEE9&site=odw_fi_FI&pageType=Overview&imageType=Main&category=DCC Digital Still Cameras
- osta huijausta
osta ennemmin oikea kamera, sellainen jonka suunnittelussa ja tekemisessä on laatua, on keskitytty valokuvaan - ei kuluttajatuotenäpertelyyn. En todellakaan suosittele Sonya jos laatua etsit!
- on pokkari
Pokkarit ovat valmistajasta riippumatta kompromisseja. Ominaisuudet ja laatu kasvavat jos kasvavat hinnan myötä. Kaikissa pokkareissa on keskitytty kuluttajatuotenäpertelyyn valmistajasta riippumatta.
- väriä
on se tietty kiva jos kamera on mieleisin värinen mutta.... mietipä onko tärkeää millaisia kuvia sillä tulee! valitettavasti Sony on yleismerkki, jolla tehdään kuluttajatuotteita laidasta laitaan, sähköpattereita, stereoita, c-kasetteja, telkkareita ym myös kameroita. MUTTA oikeat kameravalmistajat keskittyvät vain kameroihin ja niillä on LAATU etusijalla koska firmojen olemassaolo perustuu kameroihin. En todellakaan ostaisi SONY- merrkistä kameraa!!! Myöskään Sony-kameroiden huolto ei Suomessa ole hyvällä mallilla - en todellakaan itse ainakaan ostaisi!
- muka oikea?
Nytpä meneekin vaikeaksi. Ei taida enää maailmassa olla pelkästään kameroihin keskittynyttä yritystä.
Kyllä Sony osaa kameroita tehdä siinä kuin "oikeat kameravalmistajat". Sony taitaa tällä hetkellä olla toiseksi suurin kameravalmistaja maailmassa myytyjen kameroiden lukumäärän perusteella. Sitäpaitsi useat "oikeat kameravalmistajat" käyttävät Sonyn kuvakennoja kameroissaan. Mistähän se mahtaa johtua?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585483Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334759Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1863443Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142576Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182288Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529