Kuka tietää

mitä kameraa

telkkarissa mainostettiin roosaa kameraa ennen joulua se sopi yhteen full hd television kanssa Mikä kamera oli kyseessä....haluaisin sen

6

794

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osta huijausta

      osta ennemmin oikea kamera, sellainen jonka suunnittelussa ja tekemisessä on laatua, on keskitytty valokuvaan - ei kuluttajatuotenäpertelyyn. En todellakaan suosittele Sonya jos laatua etsit!

      • on pokkari

        Pokkarit ovat valmistajasta riippumatta kompromisseja. Ominaisuudet ja laatu kasvavat jos kasvavat hinnan myötä. Kaikissa pokkareissa on keskitytty kuluttajatuotenäpertelyyn valmistajasta riippumatta.


    • väriä

      on se tietty kiva jos kamera on mieleisin värinen mutta.... mietipä onko tärkeää millaisia kuvia sillä tulee! valitettavasti Sony on yleismerkki, jolla tehdään kuluttajatuotteita laidasta laitaan, sähköpattereita, stereoita, c-kasetteja, telkkareita ym myös kameroita. MUTTA oikeat kameravalmistajat keskittyvät vain kameroihin ja niillä on LAATU etusijalla koska firmojen olemassaolo perustuu kameroihin. En todellakaan ostaisi SONY- merrkistä kameraa!!! Myöskään Sony-kameroiden huolto ei Suomessa ole hyvällä mallilla - en todellakaan itse ainakaan ostaisi!

      • muka oikea?

        Nytpä meneekin vaikeaksi. Ei taida enää maailmassa olla pelkästään kameroihin keskittynyttä yritystä.
        Kyllä Sony osaa kameroita tehdä siinä kuin "oikeat kameravalmistajat". Sony taitaa tällä hetkellä olla toiseksi suurin kameravalmistaja maailmassa myytyjen kameroiden lukumäärän perusteella. Sitäpaitsi useat "oikeat kameravalmistajat" käyttävät Sonyn kuvakennoja kameroissaan. Mistähän se mahtaa johtua?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      133
      1725
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      228
      875
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      144
      861
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      36
      792
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      73
      757
    6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      737
    7. 54
      722
    8. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      83
      632
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      64
      623
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      561
    Aihe