Kuka tietää

mitä kameraa

telkkarissa mainostettiin roosaa kameraa ennen joulua se sopi yhteen full hd television kanssa Mikä kamera oli kyseessä....haluaisin sen

6

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osta huijausta

      osta ennemmin oikea kamera, sellainen jonka suunnittelussa ja tekemisessä on laatua, on keskitytty valokuvaan - ei kuluttajatuotenäpertelyyn. En todellakaan suosittele Sonya jos laatua etsit!

      • on pokkari

        Pokkarit ovat valmistajasta riippumatta kompromisseja. Ominaisuudet ja laatu kasvavat jos kasvavat hinnan myötä. Kaikissa pokkareissa on keskitytty kuluttajatuotenäpertelyyn valmistajasta riippumatta.


    • väriä

      on se tietty kiva jos kamera on mieleisin värinen mutta.... mietipä onko tärkeää millaisia kuvia sillä tulee! valitettavasti Sony on yleismerkki, jolla tehdään kuluttajatuotteita laidasta laitaan, sähköpattereita, stereoita, c-kasetteja, telkkareita ym myös kameroita. MUTTA oikeat kameravalmistajat keskittyvät vain kameroihin ja niillä on LAATU etusijalla koska firmojen olemassaolo perustuu kameroihin. En todellakaan ostaisi SONY- merrkistä kameraa!!! Myöskään Sony-kameroiden huolto ei Suomessa ole hyvällä mallilla - en todellakaan itse ainakaan ostaisi!

      • muka oikea?

        Nytpä meneekin vaikeaksi. Ei taida enää maailmassa olla pelkästään kameroihin keskittynyttä yritystä.
        Kyllä Sony osaa kameroita tehdä siinä kuin "oikeat kameravalmistajat". Sony taitaa tällä hetkellä olla toiseksi suurin kameravalmistaja maailmassa myytyjen kameroiden lukumäärän perusteella. Sitäpaitsi useat "oikeat kameravalmistajat" käyttävät Sonyn kuvakennoja kameroissaan. Mistähän se mahtaa johtua?!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1461
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1135
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      44
      1044
    4. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      1028
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      825
    6. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      805
    7. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      799
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      786
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      60
      713
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      685
    Aihe