nazar matkanjärjestäjä?

kokemuksia?

Onko kukaan ollut Nazarin all inclusive matkalla Turkissa? Uskaltaako mennä vauvan kanssa?

3

1299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaipaan minäkin

      Ei olla menossa vauvan kanssa, ihan muuten vaan koko perheen matka. Ken kertois enemmän, mihin pitää varautua ja mikä oli kaikkein positiivisinta/negatiivisinta. Paikka Pegasos World

      • Millit

        Hei!!
        Olimme viime kesänä Turkissa Nazarin matkalla ja se oli upeeta koko matka. Ilman muuta voit lähteä vauvan kanssa. Siellä oli paljon vauvoja matkassa. Minullakin 4 lasta. Hotelli kansainvälinen ja siisti.


    • hyvin meni

      Oltiin Pegasos Worldissa, huonoa oli lennon aikataulu: lähtö Hgistä illalla seitsemän aikoihin, perillä Antalyassa n. 22.30, siitä odottelua, että kaikki löytää oikean bussin. Kehitysehdotus: bussit voisivat olla numerojärjestyksessä, jotta yöllä parkkipaikalla löytäminen olisi helpompaa. Busseja oli varmaan sata.
      Hotellilla oltiin puolen yön jälkeen, sitten rannekkeiden, avainkorttien ja pyyhekorttien jako. Nazarin "opas" teki sen, ja siihen löytyy nopeampiakin tapoja.

      Paluukyydin alkaessa hotellin eteen tuli kaksi bussia, ja meidät oli jaoteltu oppaalla olevan listan mukaan busseihin 1 tai 2. Opas sanoi meille ensiksi väärän bussin numeron, matkalaukut oli jo lastattu bussin alaosaan, ja sitten hän sen keksi, ja myönsi itse erehtyneensä. Kieltäydyimme vaihtamasta bussia, koska laukutkin olis pitäny purkaa ja lastata uudelleen, emme olisi luottaneet siihen, että bussit ovat lentokentällä yht'aikaisesti ja peräkkäin. Siitä miinus oppaan toiminnasta.

      Hyvää oli se, että suomenkielinen opas oli tavattavissa joka päivä, retkivarauksia yms pystyi tekemään, ja jos tunsi kielitaitonsa puutteelliseksi, sai siinä apua oppaalta. Itse pärjäsin receptionissa parhaiten ruotsiksi, kun sinne sattui lomamme toisella viikolla tulemaan Ruotsista tyttö, joka oli turkkilaista syntyperää.

      Hotelli oli iso, koostui monesta rakennuksesta ja toimintoja/aktiviteetteja oli niin paljon, että jos kaikkeen olis osallistunu, ei olis ehtiny aurinkoa ottaan lainkaan. Ruokahuolto pelas aamusta iltaan, välillä 17.30 - 19 ei aikuisille jaettu mitään ruokaa, mutta lasten ruokailu alkoi jo klo 18 omalla "kattauksella". Vähän isommille pienille pilteille oli omat leikkipaikat, oma buffetti ja omat matalat pöydät ja tuolit isossa buffetruokasalissa.
      Vauvan kanssa matkustava varmasti arvostaa eri asioita, kuin mitä me koimme, mutta ainakin matkasänkyjä näimme huoneistoissa, joissa oli vauvoja. Osaan huoneistoista kuului iltaohjelman melu/musiikki aivan kuin tyhjää, mutta suurin meteli loppui aina klo 23. Siellä ollessamme pelattiin fudiksen EM-turnausta, iso screeni oli altaan keskellä olevassa saaressa. Sieltä ei kantautunut mitään kummempaa, eikä jalkapallohuliganismista tietoakaan, vaikka paikassa oli ruotsalaisia, saksalaisia, hollantilaisia, venäläisiä ja turkkilaisia. Kaikki sulassa sovussa seuraavana päivänä, vaikka matkalla maita putosi pois jatkopaikoilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      630
      2408
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1187
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1138
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      10
      1036
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      935
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      885
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      93
      795
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      673
    Aihe