Mitä nähtävää stokiksessa?

Museot

voi unohtaa samantien. Oliko muuta kuin paikalliset etniset ravintolat, Döner Kebab ja kiinalaiset raflat! Netistä vihjeitä matkalle??

3

863

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinua sitten

      "Museot voi unohtaa samantien."

      oikein kiinnostaa? Arkkitehtuuri? Ostokset (millaiset)? Huippuluokan (ruoka)ravintolat? Musiikkitarjonta? Teatteri? Urheilutapahtumat? Elämänmeno yleensä?

    • perinteistä...

      Eikös perinteisen suomalaisen matkaajan ainoa kohde Tukholmassa ole se "eksoottinen" Burger King, johon jaksaa raahautua sitten iltapäivällä hytistä krapulaisena herätessään.

      Itse kävin kaupungintalolla ja sen tornissa, sekä vanhankaupungin suurkirkossa, ja sen lisäksi kävelin parikymmentä kilometriä katselemassa arkkitehtuuria Kyllä siinä sai yhden päivän kulumaan aamusta iltaan asti varsin mukavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5666
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4866
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2429
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2360
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2017
    7. 112
      1923
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1387
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1233
    Aihe