Kummallisia nuo helsinkiläiset.Heti kun tulevat jostain Ruikonperältä Helsinkiin ja ovat siellä viikon niin ovat niin stadilaisia että.
Ja sitten aletaan haukkua kaikkia muita jotka asuvat vähänkin Hesan ulkopuolella.
Näillä Savosta tulleilla hesalaisilla ja ihan oikeilla hesalaisilla on vaan se ero että paljasjalkaiset stadilaiset eivät tarvitse uhota niin paljon kuin pönttövuoren takaa tulleet.
Sipoo on hieno paikka ja harmi että osa siitä kaapattiin vahvemman toimesta Helsingille. Sipoossa on aina toiminut esim eläinlääkäriasema erittäin hyvin. Ja Nikkilässä kaupat on loistavia eikä tarvitse hake autolle parkkipaikkaa muutaman kilometrin päästä.
Kummallisia
hesalaiset
0
405
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su46634Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 42554
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520