Ajattelin teettää noista vanhoista kultajämistä itselleni vuosipäiväsormuksen. Ja nyt sit mietinki et minkälaisen mä siitä haluaisin eikä tuu ei niin mitään mieleen. Mitään timantteja siihen ei tuu, lähinnä mietin et jos siihen tekis jotain kaiverrusta mut mitä..olisko teillä vinkkejä? Tai olisko jotain sivustoja mis olis jotain malleja ja tyylejä et millasii niist yleensäkään voi tehä ni jos sit alkais munki aivois raksuttaa...
ideoita
2
797
Vastaukset
- tarkenna please
Mitä "nuo vanhat kultajämät" ovat? Oletko teettämässä kihla- ja vihkisormuksistasi jotain uutta? Jos olet eronnut (kuten sormuksista luopumisesta voisi päätellä), niin mitä vuosipäivää silloin vietät..? Jollekin varmaan eropäiväkin voi olla muistamisen arvoinen uuden elämän alku;)
Vähän vaikea miettiä mitään ideaa kun ei tiedä mistä on kyse... Kultasepät taitavat olla parhaita vinkin antajia, kun tekevät sormuksia työkseen ja ovat nähneet jos jonkinlaista viritelmää. - Ulla Koski
Minä ainakin teetin itselleni 50 v lahjaksi sormuksen jostain hajalle menneistä ketjuista, sormuksista jne. Hänellä oli jalokiviäkin varastossa ja valitsin niistä yhden tähtisafiirin noin varmaan sentin koossa jollain 120e. Kivi oli virheetön ja tähtikuviokin täydellinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17122219Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739420Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.277417Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3216600Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796281SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805884Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324908HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.894536Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770