Eden

Olisko jollekin tuttu hotelli? Parin lapsen kanssa ollaan lähdössä ko. hotelliin, onko kokemuksia?
1275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

viikko sitten kotia parin viikon reissulta.
Eden sijaitsee korkean (noin 160 metriä merenpinnasta) harjanteen päällä. Rantaan on matkaa n. 2 km ja kuntoilusta käy jos sen kävellen edestakaisin kulkee. Onneksi taksit ovat halpoja, joten ei ongelmaa.
Hotellissa on allasbaari, jossa britit tuntuivat pitävän omaa kivaansa joka päivä. Siis iltapäivällä Happy Hour, eli bingoa pelasivat ja musiikki soi kovaa. Meno jatkui illalla karaoken ja muun kivan merkeissä. Onneksi meteli kuitenkin loppuu aina puoliltaöin, joten ei sekään haittaa.
Huoneet ovat tähän vuoden aikaan viileitä, mutta niinhän ne ovat muuallakin. Varustus niissä oli ihan ok, mikro,vedenkeitin jne löytyy. Mutta sijainti on osassa huoneita huono, kuten meillä. Eli parveke oli idän puolella ja aurinko paistoi sinne vain aamulla. Niin ja olihan siellä ne pari pakollista torakkaakin.
Siivous ja muukin henkilökunnan toiminta oli ihan ok.
Hotellissa on itsepalvelupesula, oma pikku marketti, netti löytyy (1€/15min).
Europa-ostarille on matkaa pari sataa metriä. Sieltä löytyy ruokaa, juomaa, ja jonkinlaiset ostomahdollisuudet sekä ne pakolliset hiukan suomea mongertavat sisäänheittäjät. Mutta pienihän se on joten kannattaa mennä Puerto Ricon puolelle jos haluaa syödä tai juoda hiukan paremmin... Taksilla pääsee helposti parilla-kolmella eurolla.
Kaiken kaikkiaan ihan hintansa väärti on Eden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Amadores kirjoitti:

Olisko jollekin tuttu hotelli? Parin lapsen kanssa ollaan lähdössä ko. hotelliin, onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu