Oct1 takaluukun avaus

Moi, tietääkö joku miten saa säädettyä niin, että Octavian (2000) takaluukku aukeaa keskuslukituksen yhteydessä? Tähän asti olen joutunut avaamaan luukun avaimella.. Autossa ei ole kaukosäätöistä lukitusta. Etukäteen kiitos.
2577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voisit pyytää Skodan huoltopisteestä uuden päivityksen autosi keskusyksikköön (ns. mustalaatikko) Ei ole kallis, eikä aikaa vievä toimenpide.

Äänestä

Saattaappi myös olla jotta luukussa on johto irti tai poikki.Se selviää kurkkaamalla suojapahvin alle.Ite olen korjannut kerran moisen vian.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Skodailija kirjoitti:

Moi, tietääkö joku miten saa säädettyä niin, että Octavian (2000) takaluukku aukeaa keskuslukituksen yhteydessä? Tähän asti olen joutunut avaamaan luukun avaimella.. Autossa ei ole kaukosäätöistä lukitusta. Etukäteen kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu