Unikoulun

Onko tosi että alkavat sen jälkeen nukkumaan läpi yön heräilemättä? kokemuksia......
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse pidin kotoisen unikoulun 5kk pojalle ja jo ensimmäisen yön jälkeen alkoi tulla muutosta. Kolmen yön päästä nukkui ilta kymmenestä aamuviiteen heräämättä :o)

Suosittelen :o)

Äänestä

Suosittelen tosiaan !!

Itse vedin vuoden ikäiselle pojalleni unikoulua muutama viikko sitten. Kolme ensimmäistä yötä olivat rankkoja, mutta sitten homma alkoi toimia. Nyt poikani nukahtaa itse omaan huoneeseensa noin kahdeksalta ja nukkuu viiteen tai kuuteen yleensä heräämättä:) Ja jos herää yöllä, niin suht nopeasti nukahtaa itsekseen.

Tsemppiä kokeiluun !

PS: Unikoulusta kirjoittelin muutama viikko sitten samalla palstalla.. katsoppa sieltäkin vinkkejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälkeen.... kirjoitti:

Onko tosi että alkavat sen jälkeen nukkumaan läpi yön heräilemättä? kokemuksia......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu