On sitä täälläkin nuivalla saitilla ollut huhua siitä, että ps3 olisi mukamas tallentavan digiboksin korvaaja. Roskaa.
Kuka ostaisi 60 gigan tallentavan 'ps3':sen 500 eurolla kun saa 200 gigan laadukkaan digiboksin samalla hinnalla.
Blu ray ei kiinnosta pätkääkään, ja ps3:sen ns. pelipuoli on lähinnä suuri vitsi - uncharted - hahah.
Kuka ostaisi 60 gigan tallentavan 'ps3':sen 500 eurolla kun saa 200 gigan laadukkaan digiboksin samalla hinnalla.
Blu ray ei kiinnosta pätkääkään, ja ps3:sen ns. pelipuoli on lähinnä suuri vitsi - uncharted - hahah.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ensinnäki jos et sattunu tietämään vielä pallero että sony ps3:seen saa vaihdettua huitstosta noin tietokoneen kovalevyn kiinni, eli vaikka käyt hakemassa verkkokaupast 500giga kovon hintaan huntti,lyöt kii ja vola! Pelinä voin sanoa että sun mukamas hah hah " uncharted " on todellakin parempi kuin yksikään xbopottapeleistä mitä sille electroniikka mölinä raaputinlaitteistolle on tehty! Ja veikkaanpa että blueray alkaa pikkuhiljaa kiinnostamaan sinunkin silmiäs kun olet hommannut hd/fullhd töllön. Veikkaan tuosta pelipuolesta että taidat tykätä wowista eniten, siis jätä meidät muut rauhaan ja pelaa wowias, elä tule tyrkyttää tänne palstalle tommosta paskaa mistä et tiedä yhtään mitään.
Verkkokaupassa suurin 2.5" kovalevy on 120Gb...
Suurin 2,5" kovalevy jonka olen nähnyt on 250Gb...
nähnyt paljoakaan... esim. western digitalilta löytyy 320GB että revi siitä...
"western digitalilta löytyy 320GB että revi siitä..."
annappa linkkiä kun pitäis ostaa pian toinen kovo ku 160GB on pian täynnä elokuvia ja musiikkia, vois ostaa heti sit tollasen 320Gb kovon!
http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=377
Käske vaikka lähimmän western digital jälleenmyyjän tilata tuommonen hyllyyn. En nyt jaksanut katella löytyskö jostain verkkokaupasta.
Jos haluut kovalevyn, eikä oo pakko tilata netist ni voit käydä Gigantissa kattoo...Löytyy 500 GB hintaan 95€. (pitäis löytyä)
2,5" sata -levyistä: uudet voi olla paksumpia, ainakin joku 250GB oli. Tarkistakaa WD:n kohdalta tuokin tieto ennenkuin tilailette ettei tule ikävää yllätystä kun levy ei mahdukaan.
että siinä pleikkarissa on usb paikkoja mihin voit lintata sen 500 gigan kovon kiinni alle satkulla, ei ne tarvi olla 2,5" levyjä
"että siinä pleikkarissa on usb paikkoja mihin voit lintata sen 500 gigan kovon kiinni alle satkulla, ei ne tarvi olla 2,5" levyjä"
Olet oikeassa, nyt kuitenkin oli puhe sisäisistä kun mainittiin että suurin on 250 taikka 320GB.
"Blu ray ei kiinnosta pätkääkään, ja ps3:sen ns. pelipuoli on lähinnä suuri vitsi - uncharted - hahah."
On tullut jo selväksi että ps3 ei kiinnosta sinua millään tavoin 8-) vaikka oletkin ps3 palstan aktiivisin kirjoittelija. Buahhahhahaha.