http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=694&posting=22000000031736574
Tuolla keskusteltiin, huomasitko aloittaja oliko aspiriinista hyötyä? :)
Tuolla keskusteltiin, huomasitko aloittaja oliko aspiriinista hyötyä? :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hei :) kp 26 meneillään ja mitään oireita mihinkään suuntaan ei ole. Tässä kierrossa ovuloin vasemmalta puolelta jos siis ovuloin. Epäilen, että ovuloinko vasemmalta puolelta lainkaan, oikealla puolella kun on aina selkeät kivut.
Aloitin myös syömään omega 3-5-7-9 tuotetta ja kierto on kyllä muuten ollu jotenkin erilainen. Rinnat kipeytyivät oletetun ovulaation aikaan mitä ei yleensä tapahdu. Nyt tulee valkovuotoa enemmän kuin yleensä. Voi olla, että johtuu vitamiineista.
Jos ei nyt tärppää niin odotan innolla ensi kiertoa ja selvää oikean puolen ovulaatiotani :D
Mutta kumminkin jotain hyötyä! :) Jostain sattumalta huomasin että Omega auttaa myös korkeeseen hg:n, minäkin aloin sitä syömään ;) Meinaatko sitä aspiriinia syödä koko ajan vai pitää taukoa?
En ole syönyt aspiriinia nyt jatkuvasti, lopetin hieman ovulaation jälkeen. Pitää taas kokeilla ensi kierrossa jos nyt ei tärppää. Oireita ei ole kyllä ei sitten minkänlaisia,paitsi lisääntynyt valkovuoto. Ei kyllä näy niitä tyypillisiä menkkaoireitakaan. Eiköhän ne menkat sieltä ala.
Ilmoittele sitten miten käy! Pidän varpaat ja peukut pystyssä että plussa sieltä pompsahtaisi, antaa aina toivoa meille muillekkin
Noniin, kirjoitin tuolla vauvahaave puolella kuinka sain nettikaupasta pelkkiä ovistestejä vaikka odotin myös raskaustestejä. Testasin sitten ovistestillä selvän plussan ja pakkohan se oli lähteä apteekkiin ja tunnin pidättelyn jälkeen apteekin omaan plussa. Kädet tärisee eikä tätä meinaa uskoa. Ei mitään oireita!
Ja tässä kierrossa söin disperiniä ja omega 3-5-6-7 tuotetta :)
Tosi ihanaa!!! Onneksi olkoon
Ei tätä tahdo todeksi uskoa :)
Ajattelin, että nuo valkovuodot yms voi liittyä noihin vitamiineihinkin ja tosiaan kun olen jo pitkään epäillyt, etten edes ovuloi vasemmalta puolelta :) Nyt pitää toivoa, että kaikki sujuu hyvin. Tule heti kertomaan omista tuloksistasi, peukut täältä teille!