Oletteko tietoisia tälläisestä koirasta kuin canis panther joka on "sukua dobermannille" onhan ulkonäkökin kovasti dobermannia muistuttava!
Ovat kovin älykkäitä, kauniita ja upeita suojelukoiria. Kenelläkään tietoa onko näitä jo Suomesssa?
Tässä yksi kenneli
http://www.canispanther.com/
The canis panther
2
2080
Vastaukset
- Jopas murjasit !
Kai niitä sekarotuisia piskejä saa suomestakin ?!
Eikohän noi ole jotain amstaffin ja dopperin risteytyksiä tms, jenkeis noi omat "coctailit" kova bisnes. Väkisinkin tulee mieleen se älytön hölinä koirasusista - kellä nyt sitten sellaisia on (yli kaksivuotiaita: häviävät maaseudulle ketjun jatkeeksi kun sosiaalistumiskausi ohitettu), noin niinku oikeassa elämässä, mukana kaikissa arjen tilanteissa, kaupunkien keskustoissa, lapsiperheissä, ensimmäisenä koirana...
Onhan se puhas dopperikin älykäs, kaunis ja upea suojelukoira - sit kun saat sellasen kestämään lapasessa niin siirry sitten arvaamattomampiin yhdistelmiin mis voikin sit ol ne pahimmat puolet kummastakin/kaikista roduista. - Presa
Mun tietääkseni tuo Rock Of Ages on ainoa kenneli, joka niitä kasvattaa... en tosin takuuseen mene, mutta en itse ole kylläkään muihin kenneleihin, jotka CP kasvattavat, ainakaan vielä törmännyt.
Ei ole suomessa yhtäkään yksilöä, enkä kyllä uskokaan, että tulee olemaan.
Mukavan näkönen ja oloinen otus tosiaan vaikkakin vaikea paremmin tutustua, paitsi ottamalla yhteyttä ja käymällä tuolla ROA kennelissä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614358KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1473135Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462363- 982015
- 241883
- 291603
- 231602
- 1521439
- 341233