Onko kannattanut ja onko vakuutus maksanut itsensä takaisin? Mikä rotu?
Otitteko koiravakuutuksen koirallenne?
5
499
Vastaukset
- koiralleni
vakuutuksen ja kyllä kannatti, kun koira samana viikona kun olin ottanut vakuutuksen niin sairastui hengitystieinfektioon, joten vakuutus kannatti . Itselläni on cavalier.
- ....
Ehdottomasti kannattaa ottaa vakuutus, maksaa yleensä n. 100-200e/vuosi. Kannattaa myös tarkkaan harkita mistä firmasta ottaa, todella paljon eroja vakuutusyhtiöiden kesken, toisissa omavastuut todella hurjia, toisissa pieniä jne. Tiedän tämän vakuutusyhtiössä työskentelevänä. Itsellä cairni ja aina olen suositellut ottamaan koiralle vakuutukset, otti sitten mistä yhtiöstä tahansa, aina on tyhjää parmepi.
- Vakuuttaja
Kannattaa ottaa se vakuutus jo silloin, kun koira on vasta pentu. Jo senkin puolesta ettei etukäteen voi tietää, jos pennulla ilmeneekin isompana jokin sairas. Tuttavani koiralla todettiin pahat allergiat, joiden vuoksi vakuutus on ollut kannattava valinta. Vuosien varrella rahaa olisi mennyt todella paljon lääkkeisiin, lääkärikäynteihin ym ilman vakuutuksta. Itsellä on myös vakuutettu koira ja se on helpottanut lääkärikäyntien laskua, kun koira on sairastunut epäonneksi virustauteihin.
Tietysti vuosittaisen vakuutusmaksun lisäksi on omavastuu (muistaakseni meillä se on joku 80-90 e joka vuosi) ennen kuin vakuutus alkaa korvaamaan lääkärimenoja ja senkin jälkeen joka laskulla on pieni omavastuuosuus (meillä 25%).
Kuluneen vuoden aikana nuorella koiralla on ollut sairasteluja, joten vakuutsmaksut ja omavastuu ym vähennettynä, on vakuutuksesta silti ollut hyötyä ja menot olisivat olleet suuremmat ilman. - njet njet
Hinnat huimaavat päätä. Vakuutusyhtiöt eivät lopuksi kuitenkaan korvaa mitään.
- n16
Otettu vakuutusta koirille. Omaa koiraa ole nyt hankkimassa vuoden sisään, jos rahaa ja aikaa riittää, mutta vakuutusta en ota. Eikä opiskelijan tuloilla sitä paljoa maksetakkaan. Walesin olen hankkimassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693155
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541829Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461774Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1581641- 771564
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3361448Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m781290The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201258- 1581102
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251085