Öljyvuoto

1.8 -94 Golffin öljynpaineanturissa (?) (suodatinjalan yläpäässä oleva mötikkä josta lähtee piuha) tuntuu olevan öljyvuoto. Onko siinä jokin tiiviste ja onko se vaikea vaihtaa?
2408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yleinen vika autoissa. Bakeliittieristys on prässätty kuoreen ja alkaa vanhemmiten tihkumaan. Ruuvaa irti ja hae tarvikeliikkeestä uusi. Maksaa jotain 5€ ja vaihto ei vaadi, kuin avaimen.

Äänestä
  • että avattaessa valuu hiukan öljyä(aivan vähän), jotenka laita joku rätti alle, niin ei likaannu piha.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tapio kirjoitti:

1.8 -94 Golffin öljynpaineanturissa (?) (suodatinjalan yläpäässä oleva mötikkä josta lähtee piuha) tuntuu olevan öljyvuoto. Onko siinä jokin tiiviste ja onko se vaikea vaihtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu