Heisan!
Onko kellään kokemusta Tukholman diskoista/baareista?
Kiitoksia tiedosta!
Tukholman yöelämä
Johanna
3
1573
Vastaukset
- svensson
Me Tukholman ulkopuolella asujat aina päivittelemme Tukholman iltaravintoloiden ja baarien hintatasoa, sissänpääsymaksuja ja pitkiä jonoja.
- tukholmalainen
Mee miellummin Helsingin menoihin. Täällä ei ole hauskaa. Täällä tuntee itsensä yksinäiseksi.
Turha mennä kalliiseen paikkaan ja tunti tolkulla jonottaa ja sitten vielä muutenkin menee ilta pilalle ikävysttyvän porukan kanssa.
- Johanna
Okei, kuullostaa huonolta! Mutta olen kuullut, että Södermalmilla olisi hyviä paikkoja(?)...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265646
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932390- 1312320
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091886
- 2561617
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601213