Järkyttävä näky kotimatkalla

posankka

Sattui muutama vuosi sitten tullessani kotiin iltatöistä,risteyksessä oli sattunut kolari ja jouduin ajamaan hitaasti paikan ohi poliisin ohjatessa liikennettä.Sitten iski paniikki toinen autoista oli tyttären punton näköinen,soitin heti miehelleni kotiin ja kysyin missä Tia on.Hän oli kuulemma lähtenyt äsken kolmen muun tyttökaverinsa kanssa elokuviin kaupunkiin.Taas iski kauhu ja pakko kääntyä takaisin kolaripaikalle,siellä oli kaksi autoa pahoin keuloistaan kasassa.


Rekisteri paljasti punton Tian autoksi,ryntäsin poliisin luokse kysymään tapahtumasta selvisi että tytöt eivät olleet loukkaantuneet pahemmin,mutta vastapuolen kaksi miestä sen sijaan vaikeasti.Tieto rauhoitti ja katselin romuja tarkemmin tyttöjen auto oli kasassa vain keulasta jopa lasitkin ehjät,kun toisessa autossa oli tuulilasissa kaksi painumaa ulospäin.

Miehet olivat lyöneet päänsä tuulilasiin kun taas tytöt olivat olleet kaikki neljä turvavöissä ja välttäneet loukkaantumisen lähes kokonaan.Helpotus oli suuri kun selvisi ettei pahempaa ollutkaan,mutta silloin se säikäytti.

2

1450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kitta 83

      Onnittelut viksuista tytöistä kun vielä olivat huolehtineet kavereistaansa,turvavyö pelastaa ihan todella sillä kokemusta siitä on mulla.Mitä mahtaa miehet ajatella nyt kun olivat niin vapaita,nyt sitten kärsivät pään lyömisestä tuulilasiin.

      • hui

        kylläpä kulki kylmät väreet vartalon läpi ja kyyneleet kihosi silmiin tuota lukiessani... Kuvittelen kaiken liian elävästi, saatoin tuntea sen kauhun kun näkee että se todellakin ON oman tyttären auto joka on lytyssä. huih.

        Miten Tia on selvinnyt kolarista ja sen jälkiseuraamuksista?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe