jipii, kohta taas pääsee olan parhaaseen pubiin,
onkohan siellä sama duuni porukka vielä
onkohan siellä sama duuni porukka vielä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Pienet on ilot ihmisen elämässä...
Kukahan siellä mahtaa olla tämä suttunen huora? Ja ei, en ole itse töissä kyseisessä paikassa.
Samalla porukalla jatketaan, mikä ei näytä tosin kaikkia miellyttävän, mut onhan täällä näitä muitakin paikkoja vaikka millä mitalla jos pubin henkilökunta ei nappaa..kiva huomata, että niitäkin löytyy jotka osaavat ottaa ihan asiallisesti kantaa ja välillä kuulee positiivistakin palautetta :)
Ja syrjäytyneet maksaa viulut....
Orimattilan rehellisen työn tekijät maksaa nämäkin viulut...... :(
On se niin väärin. Starttiraha pitäisi olla vain yhden kerran.
Tuen antajan pitäisi tutkia,hakeeko tuen hakija jo toista, kolmatta, neljättä, viidettä, kuudetta vai seitsemättä kertaa tukea.
Herätys päättäjät. Kyseinen puulaaki on vaihtanut jo niin monta kertaa paikkaa, että ihmettelen....
Aina vaan myönnetään tukea...
Mites nuo oikeasti Orimattilassa aloittavat firmat,
kuinkas heitä tuetaan?
ottaa ensin selvää onko kyseinen yritys saanut tätä kyseistä startti rahaa, kun yritys toimii samana kun ennenkin ,ainoastaan paikka muuttui, eihän siinä tapauksessa startti rahaa saa. eihän kukaan estä teitä perustamasta pubia ,kun noin nypii turkilaiset ja heidän työtekijät, kilpailua vaan.
Ainoastaan nyppii se, jos ei firmat maksa veroja kuten kuuluu tai jos hakevat/saavat starttirahaa joka kerta, kun muuttavat.
Protestilistaa, (lue:ulosotossa olevat firmat) kun lukee, eräs Orimattilassa sijaitseva pizzeria on siellä lähes viikottain. Mitähän siitä pitäisi ajatella?
Toivottavasti ei ainakaan kyseinen ulosotossa oleva firma saa starttirahaa enempiä....
Miten joku firma Orimattilassa laskee itsensä protestilistalle? Yllätyin itsekkin eräästä toisesta firmasta, joka sinne on joutunut....
Joka ulosottoon laskee firman laskut, pitäisi mielestäni lopettaa välittömästi....
Uskomatonta, kun seuraa historiaa, kuinka moni firma Orimattilasta siellä on ollut ja on edelleen.
Kertokaapas, mitkä Orimattilan firmat ovat olleet ulosoton ja kauppalehden listoilla?
Töissäkäyvät maksavat syrjäytyneiden elämisen...
Huolehdi siitä että palkastasi pidätetään vero oikein, ja myös että eläkemaksut tulee maksetuksi.
Jos sinulle sattuu jotakin olet muuten tosi heikoilla, ja vanhana saat aivan minimaalisen pientä eläkettä.
Mikäli veroa ei ole pidätetty, ja verotarkastaja pistäytyy firmassa, olet pahimmassa tapauksessa veropetossyytteessä.
Harmaa talous syö myös sinun tulevaisuuttasi.
Siis työskenteletpä missä firmassa tahansa.
kuinkas tämä pubi liittyy kyseiseen pizzeriaan, eiköhän näillä aivan omat omistajat.
Sitähän mäkin tässä ihmettelin että miten pubikeskustelu vaihtui yhtäkkiä pizzeriaan ja starttirahaan..Ottakaa asioista selvää ennen kuin alatte vuodattaa asioita joista ette ole perillä..
asioista mitään?
Tarkoitan yritysasioista, niiden hoitamisesta, verojen maksamisesta?
Jos et mitään, niin suosittelen olemaan hiljaa.
Eikös se jotenkin niin mene, että syylliset yrittävät vaihtaa puheenaihetta mahdollisimman nopeasti...?
Mielipiteet uudistuneesta pubista? Parempi /huonompi kuin edellinen? Tilat?
koko firma.
Ei yhtän parempi vaikka aihtoikin paikkaa.
..että tarviiko sinne sitten mennä jos noin paljon ottaa päähän??
Ei kyllä tarvi mennä ja jätän kaikki orimattilan paska paikat väliin.
Muistaakaseni Erkon bubilla ja Arenaalla on samat omistajat,ainakin tuo Turkkilainen oli siellä töissä kun kävin joskus hakemassa sieltä pizzaa.
samoja,mutta tuskin omistajat.On jotain tietoakin.
itseasiassa pubin ja arenan omisti sama turkkilainen mut se myi pizzerian toiselle mokomalle
ranteelle.
jeesss
vai siis mitä ihmettä toi nimimerkkis tarkottaa...? ;) Must pubi on ihan ok, samat örveltäjät siel on ku muuallakii orimattilas, niistä ei varmaa voi paikkaa ainaka syyttää.
Koko Erkon bupin vois sulkea...ala arvonen mesta.Ei samanlaisia paikkoja enään,kiitos.
Pakko kysyä että mahtaako siellä olla bilispöytää? Tai ylipäätään missään täällä?
Vanhassamestarissa on bilispöytä.
Taitaa kaatua toi EB; näky taas olleen rotestilistalla!!!
Ihan oikein kaatuis vaan ...ei tuommosta paikkaa Orimattila kaipaa...setti on paljon parempi paikka.
Karvakädet omistaa ja jokunen suttunen portto tiskin takana. Mihinkäs se siitä olis muuttunu.
Tauski Peltonen taitaa tulla nukkumaan Erkon pubiin ...kun kännissä välillä esiintyy,heeeeh.