mitä mieltä?

Ajattelin kirjoittaa kirjani niin eetä kirjoittaja eli minä sanoisin joissain kohdissa jotain esim.
miltä sinusta tuntuisi jos joku jättiläinen haluaisi murstaka sinut?
Olisitko valmis taistelemaan sitä vastaan, vaikka se olisi 7 metriä suurempi kuin sinä?

mitä mieltä tälläisistä ajatuksista?
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..sanoa.

Mutta uskottava pitää olla. Joku 4 metriä vielä menis mutta seiska... en usko.

Tollaista neljämetristä mäkin vielä pystyisin vetää turpaan.

Äänestä

puhuttelee lukijaa on tuttu tapaus kirjallisuudessa. Näppituntumalta muistelen että sitä käytettiin joskus viime vuosisadan alussa enemmän kuin nykyisin, mutta kyllähän sitä käytetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olet tästä? kirjoitti:

Ajattelin kirjoittaa kirjani niin eetä kirjoittaja eli minä sanoisin joissain kohdissa jotain esim.
miltä sinusta tuntuisi jos joku jättiläinen haluaisi murstaka sinut?
Olisitko valmis taistelemaan sitä vastaan, vaikka se olisi 7 metriä suurempi kuin sinä?

mitä mieltä tälläisistä ajatuksista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu