Kertokaa mistä kannattaisi lähteä vikaa etsimäään kun massikan nostolaitteet ei toimi ? Öljyä on tarpeeksi
mf 135
pera
51260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
onko paineita ollenkaan jos on ulkopuolisen hydr.liitin ja sitten jos ois kippikärri. Kokeilla sillä nouseeko lava eli onko paineita yhtään.
Että pumppu pyörii eli toimiiko voimanotta, tulee hydrauliikkapumpun "läpi" voima tapille.
Onko vivustossa tuntumaa vai "veltto" ?
Ota oikean puolen sivuluukku perästä auki ja "ravistele" vipuja, imupuolen ohjausventtiili on voinut jäädä jumiin.
Tutki näitä ja palaile jos ei auta
Ootko vilkassut imusuodatinta. Löytyy sen oikeenpuoleisen luukun takaa. Vajuuta öljyä perästä ja lampun kanssa tutkimaan onko suodattimen pinta kuinkakin paskanen, ja jos on niin ei kun irti ja pesemään. Huom jos vika ilmentynyt pakkasten myötä kannattaa muistella onko edellisestä peräöljyn vaihdosta montakin kymmentä vuotta. Saattaa nimittäin öljy olla niin vesipitoista että se ei liikahda mihinkään.
Meillä ongelmana oli työntövarren päässä oleva tunnistin. nyt en muista miten se pelaa mutta se pultti piti olla sopivalla kireydellä jotta toimis.
mistä löytys hajotuskuva jarruista. neetti sivu tai jotain?