Eli olisin menossa LVI-puolelle. Itse asun lähellä Tamperetta ja siksi kysyisinkin, että missä kaikkialla koulutetaan LVI-asentajiksi Tampereen seudulla? Lisäksi voisitte hiukan kertoa siitä systeemistä kun olen hiukan pellolla. Eli ensin talotekniikan perustutkinto ja sitten?..
Anteeksi nyt tyhmistä kysymyksistäni, mutta itse en saanut selvää tuosta LVI-alan opiskelupaikoista kun OPOltakaan en varmaa vastausta saanut.
Anteeksi nyt tyhmistä kysymyksistäni, mutta itse en saanut selvää tuosta LVI-alan opiskelupaikoista kun OPOltakaan en varmaa vastausta saanut.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Terveppä terve !! ENSINNÄKIN tyhmiä kysymyksiä ei ole :) jos saan itse suositella,niin haeppa pirkanmaan ammattiopistoon.jos raksa tai LVI puoli kiinnostaa. LISÄ TIETOJA SAAT SIVULTA WWW.PIRKO.FI opiskelen itse catering alaa mutta tunnen hyvin kaikki opettajat raksa sekä Lvi puolelta. oppiminen pirkanmaan ammattiopistossa on mukavan rentoa sillä opettajat ovat TODELLA MUKAVIA !
Juu. Olen itse käynyt itseasiassa tutustumassakin tuolla, mutta haluaisinkin nyt tietää, että onko Tampereen/Pirkanmaan alueella muitakin kun tuo Koivistonkylän PIRKO ja Orivedellä sijaitseva koulutuskeskus? Toki kertokaa lisää kokemuksistanne eri koulutuskeskuksissa!
mielestäni ainakin tampreen ammattiopisto (HERVANNAN TOIMIPISTEessä) on MIELESTÄNI LVI, Raksa sekä metalli puoli.kyllähän noiuta riittää..kannattaa "googlettaa" ja katsoa eri vaihtoehtoja. :)