Jos kuulutte joukkoon, joka valittaa, etteivät rekatut nikit keskustele puskasta huutelijoiden kanssa, minulla on teille ehdotus: Valitkaa jonkinlainen nimimerkin vastine, jota käytätte ainakin sen keskustelun ajan. Jos valitsette nimimerkiksi joka kerran uuden sanan lauseesta, keskustelu ei ole vuorovaikutteista vaan näyttää listalta eri ihmisten repliikkejä allekkain.
Oletteko te, arvoisat rekatut nimimerkit, samaa mieltä kanssani?
Oletteko te, arvoisat rekatut nimimerkit, samaa mieltä kanssani?
Vastaukset 9
Vanhimmat
juu ollaan me ja ei me olla
Tyhjänpäiväistä höpinää! Rekkautuisin, jos tämä olisi todellinen keskustelupalsta.
Minä en koskaan lähde mukaan mihinkään
pitkiin keskusteluketjuihin.Kahden väliseen supatteluun.Päin vastoin,tahdot että mahdollisimman moni on mukana ja ketään ei jätetä sivuun.
Oli sitten rekattu tai ei.Minulle sillä ei
ole merkitystä.
Hyvä keskustelu syntyy ihmisten välille.
Onko rekattu tai ei,sillä ei ole mitään
merkitystä.
Pääasia että kaikki saisi ottaa osaa ja
kukaan ei jäisi sivuun.
Näillä vaatimattomilla sanoilla mukavaa naanantaita sinulle ja kaikille palstan
ihmisille.Itse olen viemässä nuorta neitiä
hammaslääkäriin,
"Nikittömät" ovat rekattuja jotka huutelevat puskasta värittääkseen omia aiheitaan ja saadakseen aikaan kaaosta.
Vastaa viestin ASIAAN,älä NIKILLE! Jos joku viesti sinua häiritsee jätä vastaamatta!
Mikset muuten itse tehnyt tätäkin aloitusta rekatulla nikilläsi;D
Joops, noinhan sen pitäisi mennä. Lopetin ajat sitten rekisteröitymisen mihinkään keskustelupalstaan. Aina oli joku vakkarineropatti veetuilemassa.
Sitäpaitsi monilla tuntuu menevän chati ja keskustelupalstojen idea sekaisin. Menisivät chattiin riitelemään keskenään ja antaisivat keskustelupalstojen pysyä OIKEASTI keskustelufoorumeina.
Chatilla ja tällä on, aivan samanlaisia keskusteluja käydään.
Kirjaimia on näppäimillä ladottava kummassakin tapauksessa.
"Keskustelupalstat on tarkoitettu rakentavaa ja asiallista ajatusten vaihtoa varten. Keskustelu ei ole chattailua tai samojen viestien lähettelyä jokaikiselle palstalle. Yritysten mainonta ja markkinointi ei myöskään kuulu keskustelupalstoille."
Säännöt kokonaisuudessaan:
http://turvallisuus.suomi24.fi/keskustelu/
Siis idea on eri, chatti on reaaaliaikaista ja keskusteluissa olisi tarkoitus kirjoittaa harkitusti asioista eikä pölistä joutavia.
Klikkaa tuonne chattiin niin huomaat