powder-trans

ja lisää tulee!!
55673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kyllähän tuolla viro-kuskeja näkyy ja paljon tummempiaki pääkäupunkiseudun varastoissa yms terminaaleissa, kyllä se halpa työvoima tekeepi tuloaan, onhan ne firmat ennenki myyty kiinaan sun muualle vinkuintiaan. Ja halvat torpparit koittaa siipiään kunnes ollaan korvii myöten kusessa...vai olenko ollenkaan oikeassa?
antaa ny joku semmonen naseva kommentti asiaan.

Äänestä
  • Virolaisten pitää saada sama TES palkka kuin muidenkin työntekijöiden. Liiton pitäisi puuttua asiaan ja muiden kuskien myös.

    Äänestä

  • Virolaisille kirjoitti:

    Virolaisten pitää saada sama TES palkka kuin muidenkin työntekijöiden. Liiton pitäisi puuttua asiaan ja muiden kuskien myös.

    Jos Virolainen on kuskina puuterikiidon Viron yhtiössä, ajaa siloin Viron autoa, nii mitä v****ua se kuuluu Suomen liitoille.

    Äänestä

  • TES.. kirjoitti:

    Jos Virolainen on kuskina puuterikiidon Viron yhtiössä, ajaa siloin Viron autoa, nii mitä v****ua se kuuluu Suomen liitoille.

    millon puuterille on tytäryhtiö viroon tullu?

    Äänestä

onko Eestin rekisterissä,kuljettajista osa ainakin Eestiläisiä. Tänä aamuna ikävä yllätys työmaalle tullessa.Oli Eestiläinen puhaltanut säiliöllisen kalkkifilleriä kahden työkoneen päälle.moottoritilat ja suodatin putkettukossa.Eikä kahdella soitolla selvinnyt maksajaa.Oli ollut kuljettajalla aivan toiset selitykset kuin tehtaan miehelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eestin rekisterissä kirjoitti:

ja lisää tulee!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu