Kohta on taas lupatarkastajat liikkeellä

tv maksu

Onkohan luvat kunnossa...

5

529

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dikiboksi

      Toivotavasti lupatarkastajat tekevät oikein tehoiskun jokaiseen talouteen,lupamaksuttomat luuserit kiikkiin.

      • ole pakko

        päästää sisään.


      • Henkilökohtaisesti pidän Yleisradiota viimeisimpinä kommarien linnakeina, joka kaatuu omaan byrokratiaansa..Ei siinä mitään, kun kaikki ovat työttömänä niin ei toimi soviet komsomolskaja kyttäyskään..(:


      • kattos poikaaa
        labtech27 kirjoitti:

        Henkilökohtaisesti pidän Yleisradiota viimeisimpinä kommarien linnakeina, joka kaatuu omaan byrokratiaansa..Ei siinä mitään, kun kaikki ovat työttömänä niin ei toimi soviet komsomolskaja kyttäyskään..(:

        No täällähän joku sentään ihan faktaa... ensinnäki ketuttaa koko yle ja saatanan maksut.... ja sit vielä ne on justiinsa niitä kommareita koko sakki.... ehkä muodollisesti ollu nykään pakko ottaa jostain muistakin puolueista kuin vaan vasuripuolueista!!


      • kommareita
        kattos poikaaa kirjoitti:

        No täällähän joku sentään ihan faktaa... ensinnäki ketuttaa koko yle ja saatanan maksut.... ja sit vielä ne on justiinsa niitä kommareita koko sakki.... ehkä muodollisesti ollu nykään pakko ottaa jostain muistakin puolueista kuin vaan vasuripuolueista!!

        nykysuomessa todella paljon, kun niitä riittää joka paikkaan. Ei uskoisi, että maassa on silti porvarihallitus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      205
      5074
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      37
      4463
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      200
      2721
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      134
      2310
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      60
      1921
    6. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      112
      1821
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      67
      1794
    8. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1664
    9. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      152
      1222
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      964
    Aihe